Дев'ять відгуків на вакансію. У Міноборони України розповіли, як відбувається рекрутинг через сайти з пошуку роботи
Кампанія з пошуку кандидатів на різні спеціальності в армії дає позитивні результати. Про це йдеться у повідомленні Міністерства оборони у Facebook 4 грудня.
Відомство нагадало, що наприкінці 2023 року уклало угоди із чотирма компаніями, які надали безоплатно свої майданчики і почали співпрацю, щоб набрати до сил оборони мотивованих фахівців. Зараз міністерство співпрацює з такими платформами розміщення вакансій: Lobby X, Work.ua, robota.ua, "OLX Україна".
Свої оголошення на профільних ресурсах розміщує 389 підрозділів сил безпеки та оборони України, актуальних вакансій уже 1847, повідомили у міністерстві. Як розповіла заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова, люди активно відгукуються на вакансії.
"Маємо зараз у цілому понад 17 500 відгуків. Це в середньому дев'ять відгуків на одну вакансію. Кількість відгуків зростає на всіх майданчиках щотижня. Так само зростає кількість вакансій від військових частин, яких стає все більше. Прогнозую, що наступні місяці ми матимемо відчутну позитивну динаміку – мова йде про тисячі залучених людей", – сказала вона.
Зараз готують до запуску Агенцію рекрутингу Міністерства оборони України.
У Міноборони пояснили, що рекрутинг – це паралельний процес із мобілізацією, який базується на підписанні контракту до кінця особливого періоду. Водночас людина йде у визначену частину і на визначену посаду, максимально використовуючи свій цивільний досвід. Контракт має низку переваг щодо соціального забезпечення, додали у відомстві.
Контекст:
5 листопада міністр оборони України Рустем Умєров підписав наказ про затвердження Концепції військової кадрової політики. Відповідно до неї, до 2028 року Збройні сили України перейдуть на військову службу за контрактом, а строкову службу замінять інтенсивною підготовкою громадян призовного віку.
Ще один з очікуваних результатів реалізації концепції – в Україні функціонуватиме дієва система рекрутингу ЗСУ професійним і мотивованим особовим складом. Міноборони України запустило проєкт рекрутингу в ЗСУ 13 листопада.
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив 13 грудня, що Україні потрібна мобілізація, тому що жодний рекрутинг не покриє потреб сил оборони. Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний 18 грудня заявив, що оцінювати ефективність системи рекрутингу в ЗСУ поки передчасно.