Для української влади електоральні наслідки заборони "ВКонтакте" й "Одноклассников" будуть досить серйозними – Бекешкіна G

Бекешкіна: Варто заздалегідь підготувати суспільство до цього кроку
Фото: uacrisis.org

Влада України, найімовірніше, не прорахувала наслідків блокування російських сайтів, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" соціолог Ірина Бекешкіна.

Блокування російських сайтів істотно позначиться на рейтингу української влади, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" соціолог Ірина Бекешкіна.

"Думаю, для української влади електоральні наслідки заборони "ВКонтакте" й "Одноклассников" будуть досить серйозними. Цими соцмережами переважно користувалися ті, хто не є прихильниками нинішнього керівництва України. Блокування соцмереж лише переконає їх у власній правоті. Варто було добре прорахувати наслідки", – зазначила Бекешкіна.

На її думку, у забороні російських соцмереж можна знайти як позитивні, так і негативні моменти.

"Загалом у мене суперечливе ставлення до блокування "ВКонтакте" й "Одноклассников" в Україні. З одного боку, це логічні, навіть запізнілі дії нашої влади, адже саме ці інтернет-майданчики значною мірою використовували для російської пропаганди. З іншого боку, постраждає дуже багато пересічних інтернет-користувачів, які взагалі не мають жодного стосунку до кремлівської пропаганди", – підкреслила соціолог.

Вона не виключає, що блокування російських сайтів може виявитися малоефективним.

"Розумію: в умовах війни заборона російських соцмереж – теж метод боротьби. Але питання, наскільки він ефективний і грамотний. Мені здається, варто було заздалегідь підготувати суспільство до цього кроку, пояснити людям, із чим конкретно це пов'язано, дати час перейти і освоїтися на інших інтернет-ресурсах. Боюся, наслідків такої несподіваної заборони українська влада не прорахувала", – резюмувала Бекешкіна.

16 травня президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року про продовження та розширення санкцій у зв'язку з агресією РФ в Україні.

У списку юридичних осіб, які потрапили під санкції, опинилися соціальні мережі "ВКонтакте" й "Одноклассники", а також сервіси Mail.Ru та "Яндекс", сайти російських антивірусних компаній "Лаборатория Касперского" і "Доктор Веб".

В оновлених списках обмеження вводять щодо 468 юридичних осіб та 1228 фізичних осіб.

Київ увів санкції проти 105 компаній і 388 громадян, причетних до російської агресії, у 2015 році – за рік після того, як аналогічні заходи застосували США і ЄС. 17 жовтня 2016 року президент України продовжив попередні (з переліку виключили 41 фізичну особу й одну компанію) і затвердив додаткові санкції проти 335 фізичних і 167 юридичних осіб.

Згідно із законом "Про санкції", рішення про їх використання ухвалює РНБО України та вводить у дію президент своїм указом.