Донецький суддя прийшов по допомогу, але повернув її зі словами: "Моя сім'я такого не їсть". Конфлікт закінчився викликом поліції

Донецький суддя прийшов по допомогу, але повернув її зі словами: "Моя сім'я такого не їсть". Конфлікт закінчився викликом поліції
Судді, за словами волонтера, не сподобалася гуманітарна допомога
Фото: Maryna Piankova / Facebook
У Київській області спалахнув скандал через гуманітарну допомогу. Чоловік і жінка залишилися незадоволеними її складом і викликали поліцію, виявилося, що чоловік – суддя. Про це написала в.о. голови благодійного фонду "Посох" Марина П'янкова у Facebook 7 січня.

За словами П'янкової, чоловік прийшов у благодійний фонд як тимчасово переміщена особа, щоб отримати набір гуманітарної допомоги. У наборі були продукти, підгузки, дитяче харчування.

"Через дві години повертається із дружиною (фото є). Повертає нам ці пакунки зі словами: "Моя сім'я й діти такого не їдять". Для розуміння – склад набору: борошна – 2 кг, цукор – 1 кг, манка – 1 кг, рис – 1 кг, гречка – 1 кг, спагеті твердих сортів, шпроти, сардина, горошок, кукурудза, томатна паста, олія, дріжджі, паштет, свинина тушкована домашня, дитяче харчування. Обидва обурені складом продуктового набору, із їхніх слів, вони не на це розраховували", – розповіла П'янкова.

За її словами, жінка обурювалася і кричала, а потім викликала поліцію через те, що на її довідці ВПО щось написали, чим, на її думку, зіпсували документ. Після приїзду поліції з’ясували, що по допомогу прийшов суддя Донецького окружного адміністративного суду Голошивець Іван Олександрович, написала П'янкова. Вона стверджує, що суддя має зарплату понад 150 тис. грн на місяць і багато державних пільг. За її словами, наразі кандидатура судді перебуває на розгляді Етичної ради як кандидата у члени Вищої ради правосуддя. П'янкова зазначила, що написала скаргу до Етичної ради судової влади.

"Не зовсім розумію, як можна розраховувати на щось особливе, коли тобі дають безкоштовно?" – написала П'янкова

Пост набрав понад 75 тис. перепостів.

У поліції "BBC News Україна" підтвердили сам факт виклику і приїзду патрульних поліцейських на місце інциденту. Однак справу по суті прокоментувати відмовилися.

П'янкова пояснила "BBC News Україна", що опублікувала фотографії судді із заретушованим обличчям, оскільки мала згоду на оброблення даних і фотофіксацію лише від дружини судді. За її словами, у фонду є фото, відео з камер спостереження у приміщенні й "підписи причетної особи", які доводять, що викладена інформація відповідає дійсності.

Говорячи про "зіпсовану довідку ВПО", П'янкова пояснила, що якщо внутрішньо переміщені особи звертаються по гуманітарну допомогу, то на звороті довідки пишуть, коли і що саме видавали людині. Це звична практика у роботі благодійного фонду, наголосила вона.

Також у фонді розповіли, що вартість гуманітарного набору становить 1600 грн.

Водночас інші користувачі соцмереж висловили думку, що не все в початковому пості може бути правдою. Волонтерка й журналістка Юлія Белінська заявила, що для того, щоб когось спаплюжити, досить написати "вигаданий пост".

"Хоч хтось поцікавився, чи працює взагалі та пані у благодійній організації? Хоч хтось намагався перевірити інформацію? І хоч хтось вибачиться?" – написала вона.

Белінська запостила скріншот коментаря Світлани Закревської, яка очолює неурядову організацію Alliance for Civil Rights, яка написала, що пост волонтерки "спрямований на підрив репутації конкретної людини". Такі висновки, за її словами, вона разом з іншими колегами зробила після розслідування у "групі із протидії фейкам".

"Сама авторка є юристкою, і особа, про яку йдеться, також юрист. Тобто є наявність конфлікту інтересів", – заявила вона. 

Проєкт Prosud, спрямований на контроль діяльності судів, оприлюднив додаткову інформацію про суддю Івана Голошивця. Протягом трьох років (із 2018-го до 2021-го) суддя заробив понад 3,3 млн грн. Єдиною задекларованою нерухомістю у власності судді з 2014 року була квартира в Донецьку, але вона зникла з декларації за 2020 рік. Водночас прибутків від продажу квартири суддя не декларував. Також у декларації судді є службова квартира у Слов'янську Донецької області, хоча він та його сім'я зараз живуть під Києвом.

Голошивця вперше призначив суддею Донецького окружного адміністративного суду 2013 року тодішній президент Віктор Янукович. Строк призначення – п'ять років. 2019 року президент України Володимир Зеленський безстроково призначив Голошивця на цю посаду. До 2013 року, як ідеться у заяві судді для участі в конкурсі на посаду у Вищій раді правосуддя, він служив в управлінні СБУ Донецької області у підрозділах, які боролися з корупцією.

Prosud зазначив, що дружина судді веде свій бізнес у соцмережах – ворожіння на картах таро і привороти, зокрема, на багатство й "ген достатку" (зараз її сторінку в Instagram уже видалено). Годинна онлайн-консультація коштує 4 тис. грн, ідеться в повідомленні. Водночас її доходів у декларації судді не вказано, зазначає Prosud. Є доходи дружини лише за 2019 рік – 50 тис. грн, решта її доходів, вказана в декларації, – це допомога для переселенців і на народження дитини, зазначено в повідомленні.