Дружина Порошенка намагається зняти арешт із майна родини – ЗМІ

Майно набуте під час шлюбу з Порошенком, а отже, апелянтка є також власником майна, зазначило видання "Главком"
Фото: Марина Порошенко / Facebook

Дружина нардепа, п'ятого президента України Петра Порошенка Марина намагається зняти арешт із десятка компаній та елітної нерухомості чоловіка. На майно наклали арешт у межах кримінальної справи про державну зраду проти Порошенка. Про це написало видання "Главком".

"Депутатка Київради Марина Порошенко оскаржила арешт майна свого чоловіка, накладений у рамках "вугільної" справи, за якою Порошенку висунуті обвинувачення за тяжкими статтями "державна зрада" і "сприяння у створенні терористичної організації". Колишня перша леді вже дійшла у своїй боротьбі за статки до Верховного Суду. Ключовий аргумент дружини колишнього президента: майно, яке опинилося під арештом на початку січня 2022-го, "набуте під час шлюбу з Порошенком, а отже, апелянтка є також власником майна", – повідомило видання.

За даними авторів матеріалу, після невдачі апеляції через пропуск термінів оскарження, Марина Порошенко звернулася до Верховного Суду, засідання якого заплановано на 10 червня 2025 року. Журналісти наводять перелік заарештованого майна й активів Порошенка в межах "вугільної" справи.

"Квартира загальною площею 134,06 м&³2; у Києві; житловий будинок із трьома альтанками, котельнею, двома гаражами, будинком охорони загальною площею 1331,7 м&³2; у Козині під Києвом; дві земельні ділянки загальною площею 3,8 га; частки в інвестиційному фонді "Прайм Ессетс Кепітал", ПрАТ "Київський завод експериментальних конструкцій", страховій компанії "Країна", "Міжнародному інвестиційному банку" та ще десятках компаній; 42 картини тощо", – написав "Главком".

Фото: glavcom.ua
Фото: glavcom.ua

За версією слідства, за часи президентства Порошенка, він, [колишній нардеп Віктор] Медведчук, [бізнесмен Сергій] Кузяра і [колишній міністр енергетики й вугільної промисловості України Володимир] Демчишин організували купівлю вугілля на державних шахтах, які були під контролем російських найманців та терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР". Порошенко виконував координаційну роль, зокрема впливав на кадрові питання. Він створював передумови, щоб повернутися до постачань вугілля з окупованих територій Донецької та Луганської областей замість доправлення альтернативного вугілля з-за кордону, заявляли представники слідчих органів.

Загалом Україна заплатила на рахунки захоплених терористами "Луганськвугілля" й "Шахти імені Кисельова" 205,3 млн грн. Ще понад 3,16 млрд грн сплачено готівкою. У підсумку енергетична сфера України опинилася в більшій залежності від Росії та терористичних організацій "ЛДНР", ідеться в матеріалі "Главкому".

Контекст:

20 грудня 2024 року пресслужба Держбюро розслідувань поінформувала в Telegram, що Порошенка повідомили про підозру в державній зраді й сприянні діяльності терористичних організацій. За версією слідства, він пов'язаний із закупівлею вугілля з тимчасово окупованих територій ОРДЛО, що призвело до фінансування терористів "ЛНР" і "ДНР", вів бізнес у Росії, сплачуючи податки в бюджет РФ, що фінансувало армію країни-агресора.

На Порошенка пропонують накласти санкції. Відповідну петицію зареєстровано на сайті президента України. Підставами для санкцій проти Порошенка автори петиції називають його участь у створенні Партії регіонів, роботу в уряді прем'єр-міністра України Миколи Азарова, зв'язки із представниками Російської православної церкви й бізнес, який сплачував податки у РФ.