"Два слова, як два короткі постріли". Зеленський ушанував пам'ять жертв трагедії Бабиного Яру

Зеленський зазначив, що серед загиблих під час Голокосту 1,5 млн осіб були з України
Фото: president.gov.ua
Президент України Володимир Зеленський у 80-ту річницю початку масових розстрілів у Бабиному Яру поклав квіти до пам'ятника вбитим у Бабиному Яру і встановив лампадку до підніжжя пам'ятного знака "Менора". Про це повідомляє Офіс президента.

"Бабин Яр. Два короткі слова, що звучать як два короткі постріли, але несуть у собі довгі й жахливі спогади для кількох поколінь. Бо вони знають і пам’ятають, що пострілів у Бабиному Яру, на жаль, пролунало не два, а в сотні, тисячі, у десятки тисяч разів більше", – сказав Зеленський

Він нагадав, що сьогодні в усіх українських школах відбудеться національний урок, присвячений 80-й річниці трагедії.

Президент зазначив, що, крім євреїв, у Бабиному Яру загинули українці й цигани, військовополонені й пацієнти психіатричної лікарні.

"Загалом жертвами Голокосту в Європі стало щонайменше 6 млн євреїв. І 1,5 млн з них, тобто кожен четвертий убитий, були з України", – підкреслив Зеленський.

За його словами, майбутнім поколінням необхідно знати страшні цифри злочинів нацизму, щоб в історії людства не повторилися ці події.

"Трагедія Бабиного Яру, яка сталася в Україні 80 років тому, ніколи не повинна повторитися. Ні в Україні. Ні в інших куточках Європи. Ніде у світі", – сказав президент.

Контекст:

Під час Другої світової війни гітлерівські війська використовували урочище Бабин Яр у північно-західній частині Києва як місце масових розстрілів мирного населення. Більшість убитих була євреями. 29 вересня 1941 року за наказом окупаційної адміністрації все єврейське населення зобов'язали з'явитися до Бабиного Яру, де до 30 вересня розстріляли понад 33 тис. осіб. За різними оцінками, усього там було вбито від 70 до 200 тис. людей.

Згодом створили Меморіальний центр "Бабин Яр". Його генеральний директор Макс Яковер зазначив у грудні 2020 року, що досі точно не відома кількість загиблих у Бабиному Яру.

Жертвами Голокосту традиційно вважають 6 млн євреїв Європи, цю кількість закріплено у вироках Нюрнберзького трибуналу. Однак повного поіменного списку жертв немає.