Експерт із пожежної безпеки Любченко: Україна має можливості зміцнити захист критичної інфраструктури
Знизити збитки від пожеж на підприємствах критичної інфраструктури, які виникають унаслідок ракетних обстрілів і падінь уламків безпілотників, цілком реально завдяки застосуванню комплексів активного й пасивного протипожежного захисту разом з автономними системами живлення, вважає експерт із протипожежної безпеки, директор ІПВК "Спецзахист" Денис Любченко. Про це він повідомив у коментарі виданню Delo.ua.
"Активний захист складається з пожежної сигналізації, управління евакуюванням людей, автоматичних систем пожежогасіння, вогнегасників і кранів. Пасивні засоби суттєво знижують розповсюдження вогню: системи протидимного захисту, протипожежні клапани, двері, ворота, завіси, блискавкозахист, вогнетривкі покриття, штукатурки і плити. Автономні системи електроживлення дозволяють усьому комплексу працювати навіть під час блекаутів", – зазначає експерт.
На його думку, досвід вітчизняних компаній, які працюють у сфері безпеки, та їхня співпраця із провідними компаніями Німеччини, Ізраїлю, Південної Кореї дають змогу створити якісні продукти для забезпечення протипожежного захисту стратегічних підприємств та інших об'єктів, котрі постійно опиняються під загрозою обстрілів із боку РФ.
Також повний комплекс протипожежного захисту з активних і пасивних складників варто передбачити у проєктах відбудови вже пошкоджених об'єктів і під час будівництва нових підприємств.
До фінансування таких проєктів, на думку Любченка, варто залучати державу. А також спільно з підприємствами, спеціалізованими компаніями, урядом і парламентом працювати над комплексною програмою протипожежного захисту.