Енергетикам Київської області доручили прискорити вихід на графіки електропостачання
Також компаніям доручили забезпечувати належний обсяг потужності та рівномірний її розподіл.
"Укренерго" та ДТЕК повинні чітко та зрозуміло інформувати людей про хід відновлювальних робіт пошкодженої енергоінфраструктури та впровадження графіків електропостачання. Також важливо, щоб світло подавалося справедливо всім мешканцям Київщини", – додав голова Київської ОВА.
За його словами, станом на цю мить ситуація у громадах, де не було світла понад 48 годин, поступово покращується.
"Це Бучанський та Вишгородський [райони], частина Обухівського й Фастівського районів. Там уже відновлюється електропостачання та вживаються додаткові заходи, аби вийти на графіки", – уточнив він.
Окремо районним військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування доручили забезпечити повноцінну роботу систем тепло- й водопостачання, лікарень та іншої критичної інфраструктури.
"У найкоротші терміни буде розгорнуто додаткові "пункти незламності" й пункти обігріву у громадах. Буде забезпечено підвіз води туди, де це потрібно", – повідомив Кулеба.
Контекст:
З початку жовтня російські окупанти масово атакують об'єкти інфраструктури по всій Україні. У країні почали вводити тимчасові вимкнення світла.
Унаслідок ракетної атаки РФ 23 листопада українська енергосистема увійшла у блекаут, її поступово відновлювали, повідомляли в Міненерго. Після цього було ще кілька великих атак, які пошкодили українські енергооб'єкти. Ситуація з енергопостачанням у центрі України й Києві помітно погіршилася.
Обстрілами було значно пошкоджено майже 50% об'єктів української енергетичної інфраструктури, повідомили на початку грудня в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури. За даними Міненерго, російськими ракетами уражено всі теплові електростанції.
Президент РФ Володимир Путін визнав, що Росія цілеспрямовано обстрілює об’єкти енергетичної інфраструктури України.