Епідемічні показники у двох областях України відповідають "помаранчевому" рівню – МОЗ
У Сумській області перевищено коефіцієнт виявлення випадків інфікування, у Херсонській – другий день поспіль перевищено норму динаміки рівня шпиталізацій.
За даними МОЗ, в Україні загалом перевищено рівень захворюваності – за норми не більше як 75 випадків на 100 тис. населення в країні цей показник становить 151. Найвищий рівень захворюваності у Києві (362), Черкаській області (199) і Сумській області (188).
Нижче епідпорогу рівень захворюваності лише у Дніпропетровській та Херсонській областях – 61 і 64 випадки на 100 тис. населення відповідно.
Рівень шпиталізації пацієнтів із COVID-19 в Україні становить 26 осіб на 100 тис. населення за норми не більше ніж 60 осіб на 100 тис. населення. Також в Україні зайнято 22,2% лікарняних ліжок із киснем за норми не більше як 65%.
"Помаранчевий" рівень епідемічної небезпеки не передбачає додаткових карантинних обмежень, але сигналізує про наближення регіону до "червоної" зони, зазначають на сайті МОЗ.
Рішення про перехід регіону до іншої зони епіднебезпеки ухвалює державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у разі, коли індикаторні показники МОЗ, які відповідають тому чи іншому рівню, зберігаються протягом кількох днів.
Контекст:
В Україні діє адаптивний карантин. Востаннє Кабмін продовжив його до 31 березня 2022 року. Регіони поділяють на "зелену", "жовту", "помаранчеву" та "червону" зони за рівнем обмежень, які залежать від епідемічної ситуації. З 30 грудня 2021 року всі регіони перебувають у "жовтій" зоні.
Восени низка областей і Київ були у "червоній" зоні, потім, коли захворюваність почала знижуватися, їх поступово перевели до "жовтої". Останніми "червону" зону покинули Волинська та Запорізька області.
З 6 грудня в Україні почали діяти нові карантинні правила, які стосуються насамперед невакцинованих громадян. Найбільша кількість змін – у правилах карантину для "жовтого" рівня епідемічної небезпеки. Зокрема, бізнес у "жовтій" зоні зобов'язаний перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест. Раніше можна було не перевіряти документи і працювати з обмеженнями за площею та кількістю відвідувачів.