Епідемія коронавірусу в Україні. МОЗ збільшило в лікарнях кількість ліжок для дітей
"Наразі в закладах охорони здоров'я виділено 69 320 ліжкомісць, із яких 66 тис. забезпечені киснем. За тиждень кількість ліжок збільшено на 4400. Враховуючи зростання кількості випадків [захворювання] серед дітей, у лікарнях виділено 4414 ліжок для госпіталізації хворих дітей. За тиждень кількість таких ліжок зросла на 751", – розповів Ляшко.
6,2% усіх хворих на коронавірусну інфекцію COVID-19 в Україні становлять діти, повідомляли в Центрі громадського здоров'я МОЗ 27 січня.
Міністр зазначив, що у країнах, де високий рівень вакцинації, хоч і фіксують сплеск захворюваності, її рівень не такий високий – навантаження на стаціонари та відділення інтенсивної терапії нижчі за попередні хвилі.
"Це підкреслює вплив вакцин проти COVID-19 на запобігання важким випадкам і смертям від COVID-19", – додав Ляшко і вкотре закликав українців робити щеплення.
Міністр також розповів, що рівень добової захворюваності в Україні зростає вже три тижні поспіль і збільшився за цей час у сім разів. Це пов'язано зі стрімким розповсюдженням на території України штаму "Омікрон", пояснив він.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.
У середині листопада 2021 року влада повідомила про початок спаду четвертої хвилі коронавірусної інфекції. Країна пройшла осінній пік захворюваності та смертності від коронавірусу, повідомили 24 листопада в Національній академії наук України.
20 січня 2022 року Ляшко заявив про початок нового спалаху коронавірусної інфекції. За прогнозами міністерства, пік цієї хвилі припаде на середину лютого. Ляшко зазначив, що поточна хвиля COVID-19 рухається із заходу на схід. У відомстві вважають, що її спричинило поширенням штаму коронавірусу "Омікрон".
Україна три дні поспіль із 26 січня оновлювала рекорд хворих у країні впродовж доби: 26 січня ця кількість становила 32,4 тис., 27 січня – 34,4 тис., 28 січня – 37,4 тис. У вихідні кількість виявлених випадків знизилася до 24–22 тис.