Епідеміолог Александрін про COVID-19 у серпні: В Україні буде, як у Росії, якщо не гірше
Він вважає, що ситуація погіршитися у зв'язку з появою штаму "Дельта".
"В Україні досі триває перша хвиля COVID-19, тільки з різними піками. І на сьогодні те, коли до нас прийде "Дельта"... точніше вже прийшов, тільки зараз будуть ще нарощуватися темпи. На жаль, охоплення вакцинопрофілактики, особливо груп ризику, у нас мізерно мале. Тому в Україні буде дуже схожа ситуація з Росією, якщо не гірша", – сказав Александрін.
Епідеміолог прогнозує, що через поширення штаму "Дельта" в серпні стаціонари в інфекційних лікарнях будуть переповнені.
"Усе потрібно робити вчасно. Те, що в Україні провалена вакцинопрофілактика, – це факт", – підкреслив Александрін.
Контекст:
У Всесвітній організації охорони здоров'я говорили, що штам коронавірусу SARS-CoV-2 "Дельта", уперше виявлений в Індії, стає домінантним у світі через високу здатність передаватися від людини до людини. За даними ВООЗ, він циркулює більше ніж у 100 країнах.
23 червня стало відомо, що ця мутація з'явилася і в Україні. Станом на 14 липня у країні офіційно підтвердили чотири випадки "Дельта"-штаму.
Нова хвиля коронавірусної інфекції в Україні може початися вже влітку, попереджала в червні Національна академія наук. У НАН зазначали, що причиною спалаху може стати небезпечніший і заразніший штам "Дельта".
Поки в Україні немає технічної можливості самостійно виявляти штам "Дельта", тому вона надсилає зразки для аналізу за кордон, зокрема, в лабораторію Лондона.
Станом на 21 липня в Україні підтвердили майже 2,25 млн випадків коронавірусної інфекції, померло 52,8 тис. пацієнтів із COVID-19, одужало 2,18 млн людей. Протягом останнього місяця добовий приріст інфікованих не перевищував 1 тис.
У Росії офіційно підтверджено 6 млн випадків COVID-19 і майже 150 тис. смертей від цієї хвороби. У списку американського Університету Джонса Гопкінса вона на п'ятому місці із захворюваності, її випереджають США, Індія, Бразилія і Франція.
За даними ВООЗ, із середини червня добовий приріст випадків коронавірусної інфекції зріс у РФ із 9 тис. до 25 тис., а смертність за добу – із 400 до 800 осіб.