Фаза спаду завершилася, Україні загрожують вибухові темпи захворюваності на COVID-19 – НАН
Наявні оперативні епідемічні дані дають змогу стверджувати про завершення фази спаду захворюваності на COVID-19 в Україні, вважають у НАН.
"На цей момент захворюваність уже зростає в термінах тижневого порівняння, попри все ще низький її рівень, та існує загроза виникнення "вибухових темпів" такого зростання – подібно до того, як це спостерігалося в деяких країнах світу з поширенням у них штаму "Дельта", – ідеться в огляді.
Занепокоєність науковців також викликає те, що протягом останнього тижня зросли відразу три головні епідемічні показники: кількість позитивних ПЛР-тестів, число нових госпіталізацій і кількість нових випадків захворювання. На думку науковців, саме ці показники відображають епідемічну динаміку.
Водночас кількість позитивних ПЛР-тестів, імовірно, є найоперативнішою з них. Упродовж тижня показник зріс на 16,6%, тоді як кількість госпіталізацій і нових випадків зросла на 4,9% і 7,3% відповідно.
У НАН зазначають, що різкого зростання захворюваності не зафіксували ще в жодному з регіонів України, проте темпи тижневого зростання свідчать, що "ймовірність пришвидшення зростання є досить високою".
Контекст:
Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко 19 липня заявив, що в Україні вперше за кілька місяців зріс рівень захворюваності на COVID-19. За його словами, протягом минулого тижня зафіксували 3460 нових хворих, на 253 більше, ніж на тиждень раніше.
Глава МОЗ запропонував відправляти на двотижневу самоізоляцію всіх людей, які в'їжджають в Україну і не вакцинувалися проти коронавірусу.
Нова хвиля коронавірусної інфекції в Україні може початися вже влітку, попереджала в червні Національна академія наук. У НАН зазначили, що причиною спалаху може стати небезпечніший і заразніший штам "Дельта".
У Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що штам "Дельта" стає домінантним у світі через високу здатність передаватися від людини до людини. За даними ВООЗ, він циркулює вже у 111 країнах.
23 червня стало відомо, що ця мутація з'явилася і в Україні. Станом на 14 липня в Україні офіційно підтвердили чотири випадки "Дельта"-штаму.