Фонд Ріната Ахметова допоміг облаштувати соціальне житло для маріупольців у Дніпрі
Фонд Ріната Ахметова став партнером пілотного проєкту тимчасового соціального житла для маріупольців #яМаріупольЖитло. Тепер Фонд може надавати переселенцям із Маріуполя не лише гуманітарну підтримку, а й допомагати у вирішенні проблем із проживанням, повідомили 4 квітня у пресслужбі організації.
"Маріуполь – це місто, з яким нас пов'язує дуже багато всього. Не лише Фонд Ріната Ахметова, а і його бізнес. Ми є найбільшим інвестором у це місто і в нас велика історія співпраці. Коли міська рада запропонувала нам проєкт #яМаріупольЖитло, ми сказали, що точно будемо партнерами пілоту. Зараз ми бачимо фантастичні результати цього пілоту й готові розглядати партнерство й далі", – зазначила членкиня наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталія Ємченко.
2 квітня 2023 року пілотний проєкт соціального житла для маріупольців стартував у Дніпрі: там відкрили перший будинок-гуртожиток на 35 квартир для 127 жителів, які отримають ключі вже цього місяця. 55 майбутніх жителів цих квартир – діти, семеро з яких мають інвалідність. Фонд Ріната Ахметова взяв на себе облаштування зон спільного користування в гуртожитках: забезпечив кухонною технікою, меблями для коворкінгу, меблями для холу, іграшками для дитячих кімнат.
"Ми системно допомагаємо Маріуполю й маріупольцям, багато спілкуємося з ними і знаємо, що питання житла гостре. Дуже круто, що зараз ця проблема починає вирішуватися завдяки об'єднаним зусиллям міста, держави і благодійних фондів, і перші пілотні 35 квартир найбільш незахищені маріупольські сім'ї отримають уже у квітні. Фонд Ріната Ахметова став партнером #яМаріупольЖитло із самого початку, і ми дуже задоволені результатами пілоту – тепер очікуємо на відгуки перших мешканців. Дуже хочемо вірити, що вони будуть схвальними – для нас це дуже важливо, щоб підтримати проєкт тимчасового соціального житла і далі", – наголосила Ємченко.
Загалом у 2023–2024 роках заплановано облаштувати щонайменше 1220 квартир і кімнат для майже 4 тис. найнезахищеніших маріупольців у Дніпрі, Чернівцях, Івано-Франківську, Запоріжжі, Кропивницькому та Львові.
Заявки збирає Маріупольська міська рада через центри #яМаріуполь. Проєкт реалізують за підтримки Офісу президента України, Донецької військової адміністрації, Міністерства освіти і науки України, Міністерства молоді та спорту України, міжнародних та українських партнерів, зокрема – групи ДТЕК.
Контекст:
Російські війська оточили Маріуполь у перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. З початку березня він був у блокаді, з другої половини травня місто – у повній окупації.
У промзоні "Азовсталі" залишалися останні захисники Маріуполя перед операцією з їх виведення.
За різними оцінками, під час боїв за місто загинуло від 20 тис. до 25 тис. мирних жителів, точних даних немає.