Гендиректор лікарні Мечникова Риженко: COVID-19 знову наступає. Кількість хворих така сама, як у листопаді, коли був найбільший підйом G

Риженко: Дуже важко, коли бачиш десятки людей, які не можуть жити без кисню
Фото: Сергій Риженко / Facebook

Багато хворих на COVID-19, які надходять у лікарні у тяжкому стані, займалися самолікуванням і до кінця вірили, що зможуть впоратися із хворобою вдома, розповів у інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман генеральний директор Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені І.І. Мечникова Сергій Риженко.

Ситуація з поширенням коронавірусної інфекції в Україні погіршується, хворих стає дедалі більше. Про це в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман розповів генеральний директор Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені І.І. Мечникова Сергій Риженко.

Він повідомив, що в лікарні Мечникова вже немає вільних ліжок для хворих на COVID-19.

"Ми знову заповнені. Кількість хворих така сама, як була в листопаді, коли був найбільший підйом (27 листопада 2020 року в Україні було зафіксовано найвищий добовий приріст хворих на СOVID-19 – 16 294. "ГОРДОН"). Щодня ми приймаємо десяток тяжких пацієнтів, які прямують із приймальні просто в реанімаційне відділення. COVID-19, на жаль, знову наступає. Я не знаю, як назвати правильно, – третьою хвилею чи це відновлення другої хвилі... Але COVID-19 знову стало багато, людям необхідна допомога. Сьогодні всі наші "ковідні" відділення після невеликого послаблення знову почали працювати на повну силу. Дуже важко, коли бачиш десятки людей, які не можуть жити без кисню", – сказав Риженко.

На сьогодні в реанімації лікарні Мечникова – 22 людини, хворі на COVID-19, повідомив лікар.

"Вони дихають тільки за допомогою апаратів: одні – з маскою, інші – трансназально. Дуже складна ситуація... Був період у лютому, коли було менше надходжень. Хай там що кажуть, що карантини, локдауни – це погано, але для хворих це, напевно, було найкраще [рішення]. У той період було менше хворих. Зараз знову пішла хвиля, щодня ми приймаємо людей з тяжкими проявами пневмонії, [з ураженням] 60–70% [легень], розуміючи заздалегідь, що багатьох із них можемо не врятувати", – розповів Риженко.

Він підкреслив, що багато хворих невчасно звертається до лікарів, а займається самолікуванням.

"Дехто вважає, що вони сильні й можуть вилікуватися вдома. П'ють трави, різні зілля, про які їм розповідають сусіди, і в останню хвилину, коли вони вже непритомніють у під'їзді, їх привозять у лікарню і відразу – у відділення реанімації. Багато з тих, хто надходить у тяжкому стані, вірили до останнього, що коронавірус можна вилікувати вдома. Це глибока помилка, якось треба переконати людей її виключити. Будь-який вияв хвороби, особливо задуха, висока температура, може призвести до тяжких наслідків. Треба звертатися до лікарів", – сказав Риженко.

Він зазначив, що COVID-19 – це підступне захворювання, якого досі не вивчено.

"Серед молодих людей переважно гинуть ті, хто має вірусні або хронічні захворювання, – діабет тощо. Люди похилого віку, на жаль, більше гинуть від постковідних ускладнень – це різні тромбози, інсульти, інфаркти. Здається, успішно пролікували коронавірусну пневмонію, за тиждень надходить з інсультом... Це підступна хвороба, якої до кінця ще ніхто не розшифрував. Я сподіваюся, що найближчим часом учені поставлять крапку у цьому питанні й розкажуть, що необхідно для того, щоб успішно до кінця вилікувати хворого", – сказав лікар.

Інтерв'ю з Риженком вийде сьогодні на YouTube-каналі "Алеся Бацман". Трансляція розпочнеться о 18.00

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

3 березня 2020-го в Україні зафіксували перший випадок зараження коронавірусом SARS-CoV-2. Станом на 15 березня 2021 року COVID-19 в Україні підтвердили в 1,47 млн осіб, із них 1,23 млн – одужали, а 28 433 – померли. За даними американського Університету Джонса Гопкінса, який відстежує поширення хвороби у світі, Україна входить до двадцятки найбільш постраждалих від коронавірусу країн, за кількістю виявлених випадків інфікування вона посідає 17-те місце.

12 березня міністр охорони здоров'я Максим Степанов визнав, що епідемічна ситуація в Україні погіршилася. Він пов'язав це з появою нового штаму коронавірусу SARS-CoV-2 у країні. За словами міністра, він заразніший і вражає молодих людей.

Найскладніша ситуація з поширенням COVID-19 – у Закарпатській, Івано-Франківській і Чернівецькій областях, поінформували в МОЗ. У Дніпропетровській області, як повідомили в Раді національної безпеки та оборони, коронавірус підтвердили у 79 411 осіб, із них 70 221 людина вилікувалася, а 2112 – померли. Регіон посідає шосте місце у країні за кількістю виявлених випадків зараження.