Глава МОЗ очікує, що до літа в Україні будуть робити до 7 млн щеплень проти коронавірусу на місяць

Степанов сказав, що до листопада 2021 року МОЗ хоче повністю забезпечити доступ до вакцин усім без винятку громадянам України
Фото: Міністерство охорони здоров'я України / Facebook
За словами міністра охорони здоров'я України Максима Степанова, МОЗ може вийти на цифру 5–7 млн щеплень проти коронавірусу на місяць, якщо постачання вакцин відбуватиметься за планом.

Міністерство охорони здоров'я України планує збільшити кількість вакцинацій проти коронавірусу в Україні до 5–7 млн доз на місяць до літа. Про це глава МОЗ Максим Степанов розповів у ефірі каналу ICTV увечері 1 березня.

"До кінця цього тижня ми в середньому повинні дійти до 10 тис. [доз на добу]. Кількість вакцинацій, яке ми плануємо робити на третьому-четвертому етапі, – ми готові вийти, наші потужності – 5–7 млн вакцинацій на місяць. [...] Ми плануємо десь до літа вийти на такі цифри. Але, знову-таки, потрібно, щоб усі виконували свої зобов'язання за договорами [про постачання вакцин], які у нас укладені", – сказав він.

За словами міністра, до кінця року всі охочі зможуть отримати щеплення.

"Більш того, у нас план, щоб ми в цьому році повністю забезпечили до листопада доступ [до вакцин] усім без винятку громадянам", – додав він.

Степанов теж щепився проти коронавірусу. Міністру зробили укол із вакциною AstraZeneca (CoviShield) в Олександрівській лікарні Києва, процедуру транслювали онлайн. За словами глави МОЗ, він почувається добре.

Перша партія вакцин прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз вакцини Covishield привезли в аеропорт "Бориспіль" з Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація. Перше щеплення у країні одержав житель Черкаської області, лікар-реаніматолог Євген Горенко. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях. До вечора 1 березня, за даними Степанова, зробили 4905 уколів.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безкоштовні щеплення одержать медики, які працюють із хворими COVID-19, і військові операції Об'єднаних сил. До листопада також хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки і освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Зараз в Україні зареєстровано дві вакцини – Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Імовірно, Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання розпочнеться в липні.

Крім цього, очікували, що до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech, але цього не сталося. Степанов сказав 1 березня, що вакцину мають доправити в Україну до 6 березня. Є також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Загалом у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.