Голова Нацполіції України розповів, скільки працівників звільнилося з НПУ 2021 року
За його словами, 2019-го з поліції звільнилося 13 300 людей, 2020-го – 10 589.
"З 13 тис., які пішли минулого року, поліцейських – майже 9,5 тис. Інші – вільний найм, держслужбовці", – уточнив Клименко.
Він додав, що у Київській області найбільший некомплект кадрів – майже 22,5%.
"Київ практично вичерпав можливість комплектуватися за рахунок киян у такій кількості, як це було раніше. Але подібна проблема з кадрами є і в інших великих містах. А з огляду на кількість звільнень останніми роками, ми не встигаємо укомплектувати штат. Ми ж маємо максимально якісно відібрати людей із тих, хто приходить. За таку зарплату не кожен працюватиме. Наприклад, на Одещині з 2019 року звільнилося 1074 поліцейських, а прийшло на службу 761. У Київській області звільнено 1214 поліцейських, а на службу прийнято 661", – розповів голова НПУ.
Працівники поліції йдуть у Держбюро розслідувань і Бюро економічної безпеки.
"І я не маю права тримати їх тут. Вони все одно підуть, бо там зарплата в рази більша", – наголосив Клименко.
Контекст:
У Національній поліції наприкінці червня 2021 року повідомляли, що витрати на працівників МВС нижчі, ніж в інших правоохоронних відомствах, а в разі підвищення в країні зарплат відомство не зможе забезпечити достатнього фінансування.
Глава МВС Денис Монастирський 14 вересня обіцяв вимагати підвищення заробітної плати для поліцейських. За словами глави МВС, у Нацполіції зарплати коливаються в межах 12–16 тис. грн із надбавками та виплатами за вислугу років.
Наприкінці 2021 року працівники Національної поліції не отримали 13-ї зарплати і надбавки за роботу в умовах епідемії COVID-19, писали "Українські новини".
Клименко заявив 5 січня 2022 року, що зарплата правоохоронців "має бути пропорційною ризикам". Він повідомив, що уряд уже надав поліції гроші для поетапного підвищення зарплат із січня. За словами голови НПУ, 13-ту зарплату не було передбачено в бюджеті-2021.
У Верховній Раді України 6 січня зареєстрували законопроєкт №6506-1, яким пропонують встановити, що посадовий оклад поліцейських не може становити менше ніж 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що 2022 року становитиме 24,8 тис. грн.
Монастирський 11 січня повідомив, що у лютому правоохоронцям підвищать заробітну плату. За його словами, на зарплати в Нацполіції додатково виділено 1 млрд грн.