"Гнізда пінгвінів повністю засипані". На антарктичній станції "Академік Вернадський" випало 262 см снігу

Про появу пташенят у пінгвінів українські полярники повідомили 9 грудня
Фото: Національний антарктичний науковий центр / Facebook

Українські полярники зі станції "Академік Вернадський" в Антарктиді 13 грудня повідомили, що поряд зі станцією зафіксовано рекордну висоту снігового покриву за нинішню зимівлю – 262 см.

Про це написали у Facebook на сторінці Національного антарктичного наукового центру.

"З 1 грудня, тобто коли в Антарктиді почалося літо, сніжить майже постійно, і за прогнозами наших метеорологів, висота покриву може ще збільшитися. Звісно, така погода урізноманітнює життя не тільки полярників – треба махати лопатою, щоб розчистити основні ділянки, а і їхніх головних сусідів – пінгвінів", – зазначили у пості.

За словами полярників, гнізда пінгвінів, розташовані в низинах, повністю засипані снігом: із них стирчать голови птахів, які й далі висиджувати яйця.

"Пінгвінам, які встигли зайняти найкращі місця на узвишшях, пощастило більше. Їх запорошило лише частково. Однак хвилюватися за засипаних не варто, вони до цього пристосовані. Пінгвіни можуть самі відкопати гнізда, роблячи тілом "труби" у снігу. Крім того, вони дуже прудкі. Зокрема, щоб пересуватися глибоким снігом, не йдуть, а лягають і ковзають черевом, розвиваючи швидкість до 6 км/год", – ідеться у повідомленні.

Про появу пташенят у пінгвінів, які живуть поряд зі станцією "Академік Вернадський", українські полярники повідомили 9 грудня. Перший місяць пташенята залишатимуться у гнізді. Батьки гріють їх, годують та охороняють по черзі, як і висиджували яйця, розповіли у центрі. Поки один із пари сидить на гнізді, інший вирушає в океан полювати на криля, а за кілька днів вони міняються.

12 грудня полярники показали відео з пташенятами пінгвінів.

Пінгвіни дженту (Gentoo) – найбільші після імператорських та королівських. Самці сягають ваги 9 кг, а самки – 7,5 кг, зріст дорослих особин – 70–90 см. Під водою можуть сягати швидкості 36 км/год. Вирізняються червоним дзьобом та чорно-білим "фраком".

Контекст:

Антарктична станція "Академік Вернадський" розташована на острові Галіндез. Раніше вона належала Великобританії і мала назву "Фарадей". 6 лютого 1996 року станцію передали Україні та перейменували.

На станції займаються науковими дослідженнями щодо зміни клімату, озонової діри, реакції тварин та рослин на потепління.

Наприкінці березня 2021 року на станцію "Академік Вернадський" вирушила 26-та експедиція. У середині квітня вона прибула в Антарктиду і прийняла естафету від колег із 25-ї експедиції. Повідомляли, що ця команда – наймолодша серед усіх попередніх експедицій, вона проведе в Антарктиці приблизно 13 місяців.

У липні Український антарктичний центр оголосив набір до 27-ї експедиції. Анкети приймали до 3 вересня. В оголошенні про набір наголошували, що уряд торік збільшив зарплату для полярників у середньому до 54 тис. грн на місяць, а також, що ця експедиція буде першою, яка вирушить на станцію на власному науково-дослідному криголамі.