Гордон про 9 травня в Росії: Огидна імперія, що ніколи не цінувала життя людини, продовжує святкувати, а нормальні люди тужать
Радянський Союз зазнав величезних утрат у Другій світовій війні, мільйони людей стали інвалідами, але Росія не сумує 9 травня, а святкує, оскільки "ніколи не цінувала особистість і завжди знищувала найкращих", заявив журналіст Дмитро Гордон.
9 травня – це день журби за мільйонами загиблих під час Другої світової війни, але лише Росія, яка ніколи не цінувала людей, цього дня продовжує святкувати, заявив в ефірі телеканала NewsOne журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.
"Огидна країна, імперія, яка ніколи не цінувала життя одної окремо взятої людини, яка ніколи не цінувала особистості, яка знищувала завжди найкращих, а найгірші ставали її керівниками, сьогодні в особі Росії продовжує святкувати, а нормальні люди 9 травня горілку п'ють і плачуть, тому що це день жахливої журби за жахливими втратами під час війни", – сказав Гордон.
Журналіст процитував дані маршала Радянського Союзу Івана Конєва про втрати СРСР у Другій світовій війні. Ці цифри у своїх спогадах навів генерал-полковник Степан Кашурко, який був порученцем маршала Конєва і допомагав йому готувати статтю для "Комсомольской правды" до 25-річчя перемоги у війні.
"Поранено 46 мільйонів, повернулося додому з розбитими черепами 775 тисяч фронтовиків, однооких – 155 тисяч, сліпих – 54 тисячі, із понівеченими обличчями – 501 тисяча, із кривими шиями – 157 тисяч, із розірваними животами – 444 тисячі, із пошкодженими хребтами – 143 тисячі, із пораненнями в ділянці тазу – 630 тисяч, із відірваними статевими органами – 28 тисяч, одноруких – 3,147 мільйона, безруких – 1,01 мільйона, одноногих – 3,255 мільйона, безногих – 1,121 мільйона, із частково відірваними руками і ногами – 418 тисяч, так званих "самоварів", узагалі без рук і без ніг, – 85 тисяч", – зачитав Гордон.
Журналіст зазначив, що після війни радянська держава взагалі не піклувалася про інвалідів.
"Держава по-скотськи ставилася до цих людей... У 49-му році, коли готувалося 70-річчя Сталіна, цих інвалідів, які були на вулицях усіх радянських міст, зокрема Києва (на дощечках, без рук, без ніг вони стукали цими своїми протезами по бруківці і просили милостиню), одного чудового дня організовано вивезли. Вивезли з усіх вулиць радянських міст, щоб не псували краєвиду, не псували краси розвиненого соціалізму. Ці люди померли на Соловецьких островах", – нагадав Гордон.
Із 2015 року 8 травня в Україні відзначають День пам'яті та примирення, а 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Президент Петро Порошенко говорив у 2015 році, що 8 травня "стане в Україні днем пам'яті про загиблих, а 9 травня – днем ушанування живих".
У Росії 9 травня святкують День Перемоги у Великій Вітчизняній війні, традиційно на Красній площі цього дня проходить військовий парад. Цього року, виступаючи на параді, президент РФ Володимир Путін заявив, що "російський солдат і сьогодні, як у всі часи, виявляючи мужність і героїзм, готовий на будь-який подвиг, на будь-яку жертву заради своєї Батьківщини". "Уроки минулої війни закликають нас бути пильними. І збройні сили Росії здатні відбити будь-яку потенційну агресію. Сьогодні саме життя вимагає підвищувати наш оборонний потенціал", – цитує Путіна прес-служба Кремля.