Гордон вважає, що в Україні пенсіонерам за вакцинацію проти коронавірусу треба платити по 500 грн
На його думку, керівництво України має не лише активно агітувати вакцинуватися, а й стимулювати деякі категорії громадян, зокрема фінансово.
"Українська держава не змогла переконати мільйони українців у тому, що треба вакцинуватися. Не було знайдено підходу до людей. А підхід знайти просто: президент із ранку до вечора звертається до людей і розповідає [про необхідність вакцинуватися], зірки, лідери думок розповідають, гроші платять пенсіонерам за вакцинацію... Прийшов вакцинуватися – отримай 500 грн. За те, щоб проголосували за олухів царя небесного, по 500 грн платять пенсіонерам. Знаходять же. Знайдіть 500 грн за вакцинацію!" – закликав Гордон.
На те, що в Україні невеликий відсоток вакцинованих, вплинув і загальний рівень медицини, вважає журналіст. На його думку, "система охорони здоров'я наразі в найжахливішому стані".
"Усе це наклалося: відсутність переконання з боку держави, жахлива ситуація з охороною здоров'я та безтурботність багатьох наших ідіотів, які навіть у таку пандемію дозволяють собі говорити: "Це підступи світових залаштунків, жодного коронавірусу немає. Мруть люди, але ж я не помер! Що мені за дурниці розповідають?" У нас божевільних багато", – сказав Гордон.
Він зазначив, що на місці президента Володимира Зеленського він щодня звертався б до громадян із закликом вакцинуватися.
"На місці Володимира Олександровича я б кілька разів на день звертався до нації. Він же блискуче талановита людина. Він же як "Квартал" підняв! Підніми ситуацію з коронавірусом! Знімайте сюжети в реанімаціях, де люди вмирають. Показуйте людей похилого віку, молодих людей, які помирають від коронавірусу, показуйте черги у крематорії, показуйте похорон у закритих трунах, показуйте цілі сім'ї, що померли від коронавірусу. Показуйте! Так швидше дійде. Але держава ж цього не робить. А що, це складно? Я не хочу нікого ображати. Я до Володимира Зеленського нормально ставлюся. Але є речі, коли треба якось реагувати швидше. Він же така блискуча людина. Він розуміє, що таке слово. Людина, яка знялася у фільмі "Слуга народу", розуміє все. Ну як у такий складний момент для країни не застосувати це своє розуміння та вміння (наступного дня після заяви журналіста, 10 листопада, Зеленський записав відеозвернення, в якому закликав українців вакцинуватися проти коронавірусу, він сказав, що протягом останніх двох років на Донбасі загинуло 146 українських військовослужбовців, а впродовж минулих двох діб від COVID-19 померло в 10 разів більше українців – понад 1,5 тис. – "ГОРДОН")?” – сказав Гордон.
Журналіст в ефірі закликав усіх українців, хто ще не вакцинувався, зробити це якнайшвидше.
"Я хочу сказати, користуючись нагодою, ще раз: зробіть, вакцинуйтеся, будь ласка, негайно! Що швидше, то краще. Хто не щепиться, має шанс померти. Померти в муках, заразити близьких, які теж можуть померти. А навіть якщо одужати – відходити від COVID-9 роками, тому що COVID-19 б'є у слабкі місця, вибиває органи, які мають не дуже добрий стан, позбавляє пам'яті, породжує депресії... Якщо держава цього не робить, то зробимо ми, журналісти: будь ласка, щеплюйтеся, що швидше, то краще. Я кажу всім: я щепився, моя сім'я щепилася. Я пропагую вакцинацію. І прошу всіх, якщо ви не хочете вмирати, щеплюйтеся", – закликав Гордон.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Від початку епідемії в Україні підтвердили 3,1 млн випадків коронавірусної інфекції, померло 74,2 тис. пацієнтів. Дві доби поспіль у країні помирає понад 800 пацієнтів із COVID-19.
У вересні – листопаді 2021 року ситуація з коронавірусом в Україні погіршилася. 3 листопада в Україні виявили рекордну кількість нових випадків COVID-19 протягом доби – 27 377.
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко вважає, що ситуація з коронавірусом в Україні стабілізується. "Зараз ми вже на піку й ми очікуємо, що після цього потроху захворюваність піде на спад", – сказав він 5 листопада.
Імунізація проти коронавірусу в Україні стартувала 24 лютого. Із 21 липня почався п'ятий етап вакцинації, зараз можуть щепитися всі охочі віком від 12 років. Станом на 10 листопада першу дозу вакцини ввели понад 11,6 млн українців, завершило вакцинацію понад 8,1 млн людей.
Як повідомив у Facebook аналітик Євген Істребін, який аналізує дані МОЗ, в Україні найнижчий рівень вакцинації у найвразливішій групі – серед людей похилого віку. Станом на 7 листопада одну дозу вакцини ввели 26% громадян віком 70–79 років та 12% громадян віком від 80 років (для порівняння: серед громадян віком 40–49 років – понад 40% вакцинованих), дві дози ввели 18,3 % громадян віком 70–79 років та 8,7% громадян віком від 80 років.
Глава офісу Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні Ярно Хабіхт розповів, що за весь час кампанії з вакцинації проти коронавірусу, тобто після 17,9–18 млн зроблених щеплень, в Україні зафіксували 14 випадків анафілактичного шоку. Ці показники не відрізняються від аналогічних показників в інших країнах, наголосив він. Хабіхт підкреслив, що поки жодна смерть в Україні не асоціюється з вакцинацією проти коронавірусної інфекції.
За словами Ляшка, 92% пацієнтів, які з COVID-19 потрапили до лікарень, не були вакциновані. Він розповів, що завдяки вакцинації вдалося врятувати приблизно 6 тис. українців.