"Хмари-НЛО віщують негоду". Українські полярники зафіксували рідкісне природне явище

Поява таких хмар обіцяє погіршення погоди
Фото: Національний антарктичний науковий центр / Facebook
Українські полярники на станції "Академік Вернадський" зняли рідкісне явище: безліч так званих сочевицеподібних хмар. Про це повідомляють на сторінці Національного антарктичного наукового центру у Facebook.

Овальні хмари витягнуті за горизонталлю й мають рівні чіткі краї. Вони яскраво-білого кольору, але іноді сяють різними кольорами.

"За формою ці хмари нагадують сочевицю, мигдаль або навіть сигари. Полярники також жартують, що це антарктичні НЛО, адже вони схожі на літаючі тарілки", – ідеться в повідомленні.

Зазначають, що такі хмари зазвичай з'являються на висоті від 2 до 4 км в полярних регіонах і до 8 км у теплих широтах. Вони належать до сім'ї висококупчастих хмар, а їх поява зазвичай віщує погіршення погоди – наближення холодного атмосферного фронту.

Для їх формування потрібні сильний горизонтальний потік повітря, насиченого вологою, перешкоди (гірські вершини), які огинатиме цей потік, і стійка стратифікація атмосфери, тобто поділ повітря на "важкий" і "легкий" шари.

У центрі жартівливо назвали явище "хмарами-НЛО, які напророкували негоду", зазначивши, що "пророцтво" справдилося – погода на станції дуже зіпсувалася.