Хорист, якого застали з архімандритом УПЦ МП "у момент фізичної близькості", – неповнолітній – ЗМІ

Кошкіна назвала архімандрита Никиту "любителем молоденьких хлопчиків"
Фото: lb.ua
Під час перевірки на території Чернівецько-Буковинської єпархії Української православної церкви Московського патріархату Служба безпеки України виявила секретаря Чернівецької єпархії УПЦ МП архімандрита Никиту із 17-річним юнаком "у момент фізичної близькості".

Про це, посилаючись на свої джерела, повідомило видання LB.ua.

17-річний юнак співає в місцевому хорі, йдеться у статті шеф-редакторки ЗМІ Соні Кошкіної. У своєму Telegram-каналі Кошкіна опублікувала фото архімандрита – на ньому видно, що священнослужитель без взуття. Журналістка назвала Никиту "любителем молоденьких хлопчиків" і заявила, що той має бути вдячний, "що йому дали вдягнутися, не сфоткали, як було, коли вони туди зайшли".

"Він не просто якийсь секретар Чернівецької єпархії, ні. Позавчора на Синоді ця свята людина була призначена очільником Івано-Франківської кафедри. Замість Серафима, який утік до Москви", – розповіла Кошкіна.

Фотографії хориста й архімандрита також опублікувало видання "Ґрунт".

Голова інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП Климент у коментарі LB.ua щодо слідчих дій та у відповідь на запитання, чи збираються архімандрита Никиту висвячувати на єпископа, заявив: "СБУ повідомила, що внаслідок огляду єпархіального управління у її співробітників виникли питання щодо деяких документів".

За його словами, "керівництво єпархії надало свої відповіді на всі запитання щодо цього".

"Іншої інформації Служба безпеки не оприлюднювала. Відповідно до законодавства, сторонні особи не могли бути присутні при роботі правоохоронних органів", – додав Климент.

Пресцентр СБУ за підсумками перевірки повідомляв, що співробітники спецслужби знайшли в єпархії документи, які підтверджують наявність російського громадянства в керівництва єпархіальних структур, склади з гуртовими партіями прокремлівської літератури, а на комп'ютерах керівництва єпархії виявили "фотокопії посвідчень рашистів, які брали участь у бойових діях проти українських військ".

Контекст:

УПЦ МП – частина Російської православної церкви (РПЦ), вона офіційно має статус "самоврядної церкви з правами широкої автономії".

На соборі 27 травня УПЦ МП заявила про свою незалежність (внесла зміни до статуту) і висловила незгоду з патріархом РПЦ Кирилом, який підтримав вторгнення РФ в Україну, проте не засудила його. У Православній церкві України вважають, що зміна статуту – це "спроба приховати те, що УПЦ залишається в юрисдикції Московського патріархату".

12 листопада священнослужитель, викладач Київської православної богословської академії Михайло Омелян опублікував відео, на якому показано, як парафіяни молилися за Росію на території Києво-Печерської лаври і співали про "дзвін над Росією" та "пробудження матінки Русі". СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом інциденту.

Після цього Служба безпеки України провела низку слідчих заходів у Києво-Печерській лаврі (там виявили громадян РФ із військовими квитками СРСР, "проросійську літературу, використовувану під час навчання в семінарії та парафіяльних школах, зокрема для пропаганди "русского мира", і великі суми грошей готівкою), у єпархіях УПЦ МП у Рівненській і Чернівецькій областях, а також, за даними ЗМІ, – у ректора Почаївської духовної семінарії Іова (Смакоуза).

За результатами соцопитування Київського міжнародного інституту соціології, опублікованими 5 серпня, в Україні 72% громадян вважають себе православними. До того ж більшість відносять себе до Православної церкви України, проголошеної 2018 року.