Інфекціоніст заявив, що діти стали частіше хворіти на COVID-19 і потрапляти до реанімації. Ляшко стверджує, що істотних змін немає

Доктор медичних наук Сергій Крамарєв не згоден із тим, що дітей треба вакцинувати першими 
Фото: depositphotos.com

Доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Олександра Богомольця Сергій Крамарєв 16 жовтня в інтерв'ю "Обозревателю" звернув увагу на тяжчий перебіг COVID-19 у дітей порівняно з попередніми періодами пандемії.

"У дітей, які потрапляють до нас у клініку, перебіг захворювання важчий, ніж у попередні періоди. Є і дихальна недостатність, діти частіше потрапляють до реанімації. Вони часто потребують кисневої підтримки й навіть ШВЛ", – розповів професор.

Пов'язано це, за словами Крамарєва, з "Дельта"-штамом коронавірусу, який набагато заразніший, ніж попередні штами коронавірусу. Друга причина – відсутність у дітей імунітету до COVID-19.

"Коронавірус накинувся на дітей із двох причин. Перша – це "Дельта"-штам. Він у кілька разів заразніший за попередні штами. Друга – певна частина дорослих або щеплені, або перехворіли, тому мають певний рівень імунітету. Тому стали хворіти діти, які не мають імунітету", – вважає він.

Водночас Крамарєв не згоден із тим, що дітей треба вакцинувати першими.

асамперед  повинні бути щеплені групи ризику, а потім уже вакцинувати дітей. Усе-таки діти легше хворіють, ніж дорослі, а групи ризику – це стаціонари, це смерті", – пояснив професор.

Водночас міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко 16 жовтня в інтерв'ю "Радіо Свобода" заявив, що в Україні немає істотного зростання захворюваності на COVID-19 дітей віком до 18 років.

Глава МОЗ стверджує, що у відсотковому відношенні заражених дітей до загальної кількості хворих на COVID-19 нічого не змінилося, істотного зрушення захворюваності дітей віком до 18 років не зареєстровано.

"По кількості здається, ніби відбувається зростання. Можна побачити, що діти хворіють і потрапляють у статистику. І у школах ми бачимо, що діти хворіють. Але якщо ми подивимося у відсотковому відношенні до всіх людей, які захворіли, то побачимо, що в нас діапазон 7–10%. Як було навесні, так і зараз", – сказав Ляшко.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

В Україні за минулу добу, 16 жовтня, підтверджено 11 288 випадків коронавірусної інфекції. Серед захворілих – 1086 дітей.

Із початку пандемії в Україні виявили 2,6 млн випадків COVID-19, померло 60 633 особи.

Вакцинація в Україні стартувала 24 лютого. Із 21 липня розпочався п'ятий етап вакцинації: зробити щеплення можуть усі охочі віком від 18 років.

Наприкінці липня в окремих випадках в Україні дозволили вакцинувати проти COVID-19 дітей із 12 років. Для проведення вакцинації батьки дітей віком 12–15 років або самі діти віком 16–17 років мають звернутися до педіатра чи сімейного лікаря.

17 жовтня начальник Головного управління Держпродпотребслужби в Києві Олег Рубан повідомив, що Міністерство охорони здоров'я України планує розпочати вакцинацію проти коронавірусу підлітків віком від 14 років.