"Якась індонезійська біжутерія", "Ну трешняк же", "Несмак". Соцмережі активно обговорюють найкращий ескіз великого герба України
В Україні 19 листопада визначили найкращий ескіз великого державного герба України. Переможцем визнали роботу Олексія Кохана, який також є співавтором малого герба. Зображення на великому гербі спровокувало жваву дискусію в соцмережах.
19 листопада в Україні оголосили переможця конкурсу на найкращий ескіз великого державного герба. Ним став художник Олексій Кохан, співавтор малого герба.
Соцмережі активно відреагували на цю подію. "ГОРДОН" зібрав найцікавіші коментарі.
Як повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, ескіз переможця містить обов'язкові елементи для великого державного герба, а саме: герб Війська Запорізького, воїна-козака, лицаря з мушкетом і знак княжої держави Володимира Великого, тобто малий державний герб.
"Комісія імені Олександра Ткаченка обрала переможця конкурсу на найкращий ескіз великого державного герба України. На мій дилетантський смак – геть погано. До чого ота хоругва з козаком угорі? Чому архистратиг Михаїл у ролі щитотримача? Композиційно – теж не дуже. Для використання на монетах чи купюрах – незручний. Але Ткаченко каже, що ескіз обрало фахове журі на чолі з Андрієм Гречилом, справді авторитетним геральдистом. Дивно", – зазначив журналіст, головний редактор LB.ua Олег Базар.
"Проєкт-переможець має вкрай низьку якість графіки, дизбалансовану композицію і по-радянськи шароварного козака. На таку якість роботи не знайдеться 300 голосів у парламенті, які потрібні для затвердження герба", – поділився думкою нардеп від "Слуги народу" Дмитро Гурін.
"Пост про герб. Його можна було б написати. Але для чого? Ніякого великого герба не буде, бо не буде для нього 300 голосів у Раді", – вважає журналіст, головний редактор каналу "Ісландія" Сергій Грішин.
"Правляча дилетантура пропонує прийняти в якості великого герба якусь індонезійську біжутерію. Воно неестетичне, ніяке, гидке. Ми маємо ідеальний герб. Уже", – зазначив історик Олександр Зінченко.
"А тим часом у Мінкульті обрали переможця конкурсу на великий герб України. Зі 112 поданих варіантів цей виявився найкращим. Його автор Олексій Кохан має отримати 100 тис. грн. А ми – насолоду черговий раз висловити свою думку на адресу малюнка, який хочуть зробити символом нашої країни. Як на мене, малий герб – ідеальний. Сучасний і поза часом. Модний. Графічний. Стриманий. Лаконічний. Вишуканий. Чого не скажеш про цю варіацію. Що скажете?" – поцікавилася українська співачка Анжеліка Рудницька.
"Я думала, що це прикол. Правда. Бо таке не може бути реальністю. Таке стало архаїзмом ще 100 років тому... Автору виплатять 100 тис. грн. То хай би вже платили, але таке зображення варто надійно сховати. Ну трешняк же. А хто члени комісії, хто таке схвалив? Оцього дивного козака? Лева-мальчіка? Архангела Михаїла (я правильно зрозуміла) у жіночих шкарпетках і з якимось ятаганом? Якийсь лютий мікс. За що, люди?!" – написала журналістка Зоя Казанжи.
"Мінкульт пропонує депутатам затвердити великий державний герб України. Так, по-перше, це несмак. Наче маленькі діти наляпали якісь свої асоціації, але як таке можуть створити фахівці? Як таке можуть затвердити в Мінкульті?" – запитав позафракційний нардеп Гео Лерос.
"Найгірше в історії з великим державним гербом – це обговорення його у Facebook. Коли сотні-тисячі пишуть, що з ним не так. "Бджоли, мед, гівно і цвяхи". "Нафарбовані когті у льва". "Колхоз із калиною та пшеницею". Від усіх цих коментаторів хотілось би побачити дві речі. 1) Родинний герб. 2) Диплом з оцінкою за предметом "геральдика". Бо геральдика – це наче як наука, це трохи складніше, ніж основи використання ПК", – підкреслив журналіст hromadske Олексій Братущак.
Не обійшлося без жартів і фотожаб.
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***
***