"Є промахи". Ексглава МОЗ України Скалецька вважає недостатніми темпи вакцинації в країні
В Україні недостатньо високі темпи вакцинації проти коронавірусу. Таку думку колишня міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька висловила 26 лютого в ефірі телеканала "Україна 24".
"Крім введення обмежувальних заходів, питання в тому, чи зможемо ми провести належним чином вакцинацію. Міністерство [охорони здоров'я] допускало, що ми будемо вакцинувати 4,5 млн на місяць, а може, 5–7 млн. Це нереалістичні цифри, Європа це показує. Є промахи організаційні навіть на першому етапі, найпростішому – коли вакцинують людей на роботі, не потрібно їх шукати, чекати, коли вони прийдуть або вони пропустять свою чергу", – сказала вона.
За словами ексміністерки, наступні етапи вакцинації "буде набагато складніше провести".
"І те, що перший етап організований із такими темпами – всього тисяча людей за день, – це велике питання до організаторів", – заявила Скалецька.
23 лютого в Україні з Індії прибула перша партія вакцини – 500 тис. доз Oxford/AstraZeneca (Covishield). Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація проти коронавірусу препаратом AstraZeneca. Перше щеплення в країні робили жителю Черкаської області, лікарю-реаніматологу Євгенові Горенку. У всіх регіонах уже почали робити щеплення.
За даними головного санітарного лікаря України, заступника міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, у країні протягом двох днів зроблено трохи більше ніж 1,3 тис. щеплень проти коронавірусу.
Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безоплатні щеплення зроблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовим операції Об'єднаних сил. До листопада також хочуть імунізувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років.
Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.
Україна планує надходження у межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Також в Україну, як прогнозують, має надійти 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання почнуть у липні. Крім цього, очікують, що до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech. Є також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Усього у китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.
Станом на 26 лютого в Україні зареєстровано 1 333 844 випадки коронавірусної інфекції, з них 8003 – протягом останньої доби. Померло 25 742 пацієнти з COVID-19, 1 163 555 осіб одужали.