Епіфаній усунув єпископа ПЦУ, якого звинувачують у побитті сусідки. Єпископ пояснив свої дії та перепросив
Єпископа Адріана усунули з 2 листопада через звинувачення у порушенні, за яке, за канонічними правилами, має бути суворе покарання, ідеться у розпорядженні.
Справу розглядатиме Священний синод.
У документі не уточнюють, яке порушення скоїв єпископ. Проте 29 жовтня канал ICTV повідомив, що Адріан у Києві побив сусідку. Іванна Бережна розповіла каналу, що єпископ бив її та обзивав нецензурними словами.
Причиною конфлікту нібито став гавкіт її собаки. У сюжеті показано відео з камер спостереження, де зафіксовано, що чоловік завдав кількох ударів Бережній. Окрім того, він викинув телефон жінки, а через деякий час побився з її чоловіком, ідеться у сюжеті.
"Він казав, що ми – сепаратисти, оскільки говоримо російською мовою, що ми – іноземці, він нас не розуміє і звертатиметься до СБУ", – заявила постраждала. За словами Бережної, після інциденту з єпископом у неї були синці на руках і боліла грудна клітка.
Сам єпископ сказав журналістам, що "не бив жінок". "Вона напала на маленьку жінку. Все", – сказав він і не став давати інших коментарів. Інцидент у поліції попередньо кваліфікували як навмисне завдання легких тілесних ушкоджень.
У Facebook Кулик заявив про каяття.
"Каюся, що спричинив репутаційні та іміджеві втрати для всієї церкви. Закриваю всі свої пости та коментарі. Указ про моє покарання вже опублікований. Єдине коротке пояснення щодо інциденту – я заступився за беззахисну маленьку жіночку перед зухвалою хабалкою. У всіх прошу прощення", – написав він і опублікував відео суперечки між Бережною та ще однією жінкою.
Контекст:
Єпископ Адріан народився у Хмельницькій області, зазначено на сайті проєкту "Слідство.Інфо". Він навчався у Московській духовній семінарії, а після створення Української автокефальної православної церкви продовжив здобувати духовну освіту у Львівській духовній семінарії УАПЦ.
З 1993-го до 2001 року жив у США, там служив у Православній церкві Америки, після повернення в Україну служив в УАПЦ, 2013-го приєднався до Української православної церкви Київського патріархату, а 2018-го взяв участь в об'єднавчому соборі. Титул титулярного єпископа дістав 2019 року.