Єрмак розповів, коли відкриють першу частину меморіального комплексу в Бабиному Яру
Він розповів, що президент України Володимир Зеленський поставив завдання, щоб протягом кількох років меморіал завершили і він почав працювати як музейний комплекс.
У релізі уточнюють, що 6 жовтня відбудеться офіційна церемонія відкриття меморіалу.
Планують, що в ній візьмуть участь світові лідери, діячі єврейських організацій, які вижили під час Голокосту, й українці, які рятували євреїв від смерті під час нацистської окупації та здобули звання Праведників народів світу.
"Разом із меморіалом Голокосту в Бабиному Яру планується відкриття музейно-меморіального об’єкта "Курган", усередині якого буде розміщено велику 3D-модель Бабиного Яру з подіями 1941 року, який зводять німецьке архітектурне бюро SUB та український Центр просторових технологій. Також заплановано відкриття меморіального об’єкта "Кришталева стіна плачу", авторкою якого є відомий митець Марина Абрамович, і прем’єру в Україні фільму Сергія Лозниці "Бабин Яр. Контекст", – ідеться в повідомленні.
Абрамович розповіла, що "Кришталева стіна плачу" стане одним із найбільших меморіальних об'єктів, побудованих в Європі протягом останнього десятиліття, повідомляє сайт меморіального центру "Бабин Яр".
Стіна складатиметься із 75 кварцових блоків, її зможе відвідати одночасно 25 осіб, довжина стіни – 40 метрів, висота – 3 метри, уточнила художниця.
Контекст:
Під час Другої світової війни гітлерівські війська використовували урочище Бабин Яр у північно-західній частині Києва як місце масових розстрілів мирного населення. 29 вересня 1941 року за наказом окупаційної адміністрації все єврейське населення зобов'язали з'явитися до Бабиного Яру, де до 30 вересня розстріляли понад 33 тис. осіб. За різними оцінками, там було вбито від 70 тис. до 200 тис. людей.
Згодом було створено Меморіальний центр "Бабин Яр". Його генеральний директор Макс Яковер зазначив у грудні 2020 року, що досі точно не відома кількість загиблих у Бабиному Яру.
У 2016 році в Україні майже одночасно стартували два проєкти: державний український проєкт меморіалізації Бабиного Яру та ініціатива російських бізнесменів єврейського походження, які готові вкласти у створення музею в Бабиному Яру $100 млн, повідомляло LB.ua.
22 червня 2020 року міністр культури та нформаційної політики України Олександр Ткаченко заявив, що державний проєкт "Бабин Яр" відкриють 2021 року.