Євген Кисельов: У своїй передачі буду говорити російською. Думаю, зможу вкластися у встановлені мовні квоти
Як позначиться на розвитку телеринку України введення мовних квот на телебаченні, повинні оцінювати медіаексперти, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" російський телеведучий і журналіст, який із 2008 року працює в Україні, Євген Кисельов.
Російський телеведучий і журналіст, який із 2008 року працює в Україні, Євген Кисельов у коментарі виданню "ГОРДОН" заявив, що введення мовних квот на телебаченні не завадить йому вести свою програму.
"У своїй передачі буду говорити російською. Думаю, зможу вкластися у встановлені мовні квоти. За часом це година–півтори. Тобто для роботи решти 25% квоти мені буде достатньо", – зазначив журналіст.
Він підкреслив, що оцінювати перспективи розвитку українського телеринку йому досить складно.
"Чи допоможе закон про мовні квоти розвивати український телеринок? Це запитання потрібно ставити людям, які професійно займаються аналізом медійного ринку. Я не медіа-експерт, не можу оцінювати. Я виконую свою роботу як телевізійний політолог: виступаю, ставлю запитання в ефірі, беру коментарі. Мене часто запрошують говорити про проблеми медіа, але це не моя сфера діяльності. Є старий анекдот: чукча не читач, чукча письменник", – резюмував Кисельов.
Сьогодні Верховна Рада ухвалила закон про мовні квоти на телебаченні. Згідно із законопроектом №5313 частка передач і фільмів українською мовою на загальнонаціональних каналах повинна становити не менш ніж 75%, а на регіональних і місцевих телекомпаніях – не менш ніж 50%.
9 березня президент України Петро Порошенко запропонував увести квоти на українську мову в ефірі телеканалів. Він зазначив, що наявність державної мови на телебаченні "неприпустимо низька".
16 березня Верховна Рада взяла за основу законопроект №5313.
У листопаді минулого року набув чинності аналогічний закон, що стосується радіо. Він зобов'язує радіостанції виділяти частину ефірного часу для пісень українською мовою. Протягом першого року з моменту набуття чинності документа квота на українські пісні становитиме 25%, протягом другого – 30%, з третього – 35%.