Кабмін продовжив адаптивний карантин до кінця березня 2022 року
За словами Шмигаля, це допоможе протидіяти пандемії та захистити здоров'я українців.
"Протягом першого кварталу у нас діятиме карантин. Це означає, що всі правила доступу до громадських місць – COVID-сертифікати, носіння масок та дотримання дистанції – залишаються чинними", – заявив глава Кабміну.
За словами Шмигаля, темпи вакцинації проти коронавірусу в Україні знижуються. Він закликав громадян, які щепилися, розповісти своїм родичам про важливість та безпеку вакцинації.
"Саме завдяки вакцинації ми можемо зупинити пандемію. Поки в Україні рівень вакцинації не досягне 70%, ми повинні продовжувати дотримуватися карантинних обмежень", – наголосив він.
Кампанія з вакцинації в Україні стартувала 24 лютого. Зараз можуть щепитися всі охочі віком від 12 років. До 15 грудня першу дозу вакцини отримало 14,2 млн українців, завершило курс вакцинації 12,6 млн.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Четверта хвиля COVID-19 в Україні розпочалася раніше, ніж прогнозували, повідомив 11 жовтня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. У середині листопада влада заявила про початок спаду четвертої хвилі.
В Україні діє адаптивний карантин. Востаннє Кабмін продовжив його до 31 грудня. Регіони поділяють на "зелену", "жовту", "помаранчеву" та "червону" зони за рівнем обмежень, які залежать від епідемічної ситуації.
21 вересня Держкомісія з питань ТЕБ та НС на позачерговому засіданні запровадила "жовтий" рівень епідемічної небезпеки на всій території України з 23 вересня.
Після цього "червоний" рівень епідемічної небезпеки ввели у Києві та 18 областях. Із 7 грудня вісім областей України та Київ вийшли з "червоної" зони епідемічної небезпеки. Наразі у ній залишаються Волинська, Житомирська, Запорізька, Київська, Миколаївська, Сумська, Черкаська та Чернігівська області.
З 6 грудня в Україні почали діяти нові карантинні правила, які стосуються насамперед невакцинованих громадян. Найбільша кількість змін – у правилах карантину для "жовтого" рівня епідемічної небезпеки Зокрема, бізнес у "жовтій" зоні буде зобов'язаний перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест. Раніше можна було не перевіряти документи та працювати з обмеженнями за площею та кількістю відвідувачів.
15 грудня Вінницька та Хмельницька області перейшли у "жовту" зону епіднебезпеки.