Кешбек на придбання порноконтенту і мільйони на закупівлю медобладнання. Як український бізнес відреагував на введення карантину через коронавірус
Всесвітня організація охорони здоров'я через швидке поширення коронавірусу оголосила пандемію. В Україні станом на 16 березня зафіксовано п'ять випадків зараження, один із яких – зі смертельним наслідком. "ПриватБанк", Monobank, фонди Ріната Ахметова та Віктора Пінчука, компанія "Нова пошта", бізнесмени Олег Гороховський, Євген Черняк, Андрій Федорів, Ярослава Гресь, Андрій Ставніцер, Сергій Погрібний, Дмитро Бенко, Михайло Харенко та лідер групи "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук відреагували на введення карантину в Україні.
Український бізнес, блогери та представники шоу-бізнесу виділили особисті кошти на придбання медобладнання для українських лікарень, відкрили доступ до платних освітніх платформ і тимчасово ввели безкоштовну доставку медикаментів та харчових продуктів для літніх людей через введення у країні 11 березня карантинних заходів із боротьби з епідемією коронавірусу. Видання "ГОРДОН" повідомляє про ці благодійні ініціативи.
13 березня Фонд Ріната Ахметова оголосив про закупівлю для медичних закладів Маріуполя (Донецька область) аналізатора проб у комплекті з тест-картриджами.
"Обладнання призначене для якісного визначення в лабораторних умовах нового коронавірусу COVID-19, який зумовлює тяжкі ускладнення. Аналізатор видає результати тесту всього за дві години", – ідеться в заяві Фонду.
Засновник маркетингового агентства Fedoriv Андрій Федорів 13 березня анонсував безкоштовний доступ до авторського освітнього курсу з маркетингу.
"Хочу, щоб люди, які залишилися вдома на карантині, – підприємці, маркетологи, студенти, – могли здобути порцію знань і натхнення", – написав він.
Співзасновник Monobank Олег Гороховський 13 березня у Facebook заявив, що всім клієнтам банку під'єднано тимчасовий кешбек у розмірі 20% від вартості придбання на оплату у PlayStation Store, Xbox | Microsoft Store, Netflix, Megogo, Pornhub, Brazzers, AppStore і Google Play.
"Ненудної вам самоізоляції!" – підсумував Гороховський.
Керівник "Нової пошти" Володимир Поперешнюк за два дні після введення карантину на своїй сторінці у Facebook повідомив, що підприємство виділить 25 млн грн на закупівлю обладнання та засобів особистого захисту для лікарень Полтавської області.
"ПриватБанк" на офіційному сайті відзвітував про передання в лікарні Києва, Одеси та Лисичанська чотирьох апаратів для штучної вентиляції легенів (ШВЛ), придбаних коштом банку і пожертвувань клієнтів.
Лідер групи "Океан Ельзи", народний депутат від партії "Голос" Святослав Вакарчук заявив, що передасть 1 млн грн на придбання медобладнання, яке буде встановлено в лікарнях Львівської та Одеської областей.
Керівник сервісу кур'єрської доставки Kuznya Delivery у Вараші Рівненської області Дмитро Бенко на своїй сторінці у Facebook повідомив, що на час карантину компанія буде безкоштовно доставляти медикаменти та харчові продукти літнім людям, які проживають у цьому місті.
Керівниця української компанії Gres Todorchuk PR Ярослава Гресь 16 березня опублікувала у Facebook звіт про результати збору коштів серед представників українського бізнесу, експромтом оголошеного на її сторінці 15 березня.
За словами Гресь, засновник Monobank Гороховський, який ініціював збір коштів на придбання апаратів для штучного дихання, протягом доби зібрав 25 млн грн.
"Частину апаратів уже придбано. Пишаюся, що один із них передає наша сім'я", – підкреслила вона.
Гресь повідомила, що участь в експромт-зборі взяли Фонд Віктора Пінчука, який оплатив придбання 10 апаратів ШВЛ, голова наглядової ради алкогольного холдингу Global Spirits Євген Черняк, бізнесмени Андрій Ставніцер та Сергій Погрібний, юрист Михайло Харенко.
"Українці, звісно, чудовий народ. Коли все гаразд, у Facebook стоїть нескінченна лайка, але коли настає справжня дупа, з офісів, заводів, магазинів і спортзалів, з аптек та метро, із машин і тролейбусів виходять воїни світла. Разом ми непереможні, особливо коли миємо руки!" – резюмувала Гресь.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Ухані. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. Більшість хворих – 80 860 осіб – жителі Китаю. У цій країні від коронавірусу померло 3213 людей. Протягом останніх тижнів у Китаї фіксують зменшення кількості захворілих. Упродовж останньої доби в цій країні було виявлено 16 нових випадків зараження, а в інших країнах – 10 955.
Із 12 березня Кабінет Міністрів ввів карантин у всій Україні. Обмежувальні заходи триватимуть до 3 квітня. 13 березня Рада національної безпеки і оборони вирішила закрити для іноземців в'їзд в Україну в ніч на 16 березня і припинити авіасполучення в ніч на 17 березня. Уряд підтримав ці заходи на екстреному засіданні 14 березня.
В Україні станом на 16 березня підтверджено п'ять випадків зараження коронавірусом (чотири з них – у Чернівецькій області), одна із хворих, 71-річна жителька Житомирської області, померла. Ще шістьох українців лікують від COVID-19 за кордоном.