У мережі показали анкети для київських призовників із запитаннями про заняття батьків "у період Великої Вітчизняної війни". У Міноборони повідомили, що це фейк

Запитання про родичів за кордоном були у бланку для автобіографії
Фото: Сергей Сидоренко / Facebook
Київським призовникам роздали бланки автобіографії із запитаннями про родичів за кордоном, а також про заняття батьків "у період Великої Вітчизняної війни". Фото такої анкети опублікувала у Facebook жителька Києва Наталія Денисенко 27 вересня.

У документі передбачено, що дата народження призовника – до 2000 року, окрім того, там вимагають вносити інформацію "чорнилами, без помарок та виправлень".

Жінка вказала, що таку анкету у школі отримав її син, який народився 2005 року. Публікацією Денисенко поділилися десятки користувачів.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила у Facebook, що в мережі поширюють "старий фейк".

"Цьому папірцю багато років і це вже не перша хвиля його поширення в інтернеті", – написала вона, зазначивши, що анкету видали в "невідомому центрі комплектування".

У коментарях до поста Маляр журналіст "Європейської правди" Сергій Сидоренко написав, що йдеться про 115-ту школу в Солом'янському районі Києва. Він прикріпив знімки анкети.

"На момент, коли я писала пост і мене тегали, ще не було інформації про номер школи. Провели моніторинг мережі і знайшли такого ж типу повідомлення, які вже поширювалися раніше. Будемо розбиратися – результати повідомлю. Але принагідно всіх прошу такі питання відправляти на email управління преси та інформації Міноборони", – відповіла йому Маляр.

Контекст:

На строкову службу в Україні кілька років призивали чоловіків віком від 20 до 27 років. Але 16 січня 2020 року президент України Володимир Зеленський підписав указ №13/2020 про призов на строкову службу чоловіків із 18 років. 18–19-річних призовників відправляють у частини тільки за бажанням.

Із 2023 року призов до армії в Україні можуть скасувати, говорив голова партії "Слуга народу", перший заступник голови парламентської фракції політсили Олександр Корнієнко.

Великою Вітчизняною війною називають період із 22 червня 1941 року до 9 травня 1945 року в російській історіографії, 9 травня у РФ – День перемоги. В Україні з 2015 року 8 травня вшановують пам'ять жертв Другої світової війни, 9-го – святкують перемогу над нацизмом у Другій світовій війні.