Конфлікт Вірменії та Азербайджану. У МАУ оголосили про скасування рейсів до Єревана
Рішення скасувати рейси в Єреван "Міжнародні авіалінії України" пов'язали з введенням воєнного стану у Вірменії, у якій загострився збройний конфлікт з Азербайджаном.
Авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) скасовує авіарейси до столиці Вірменії Єревана через збройний конфлікт навколо Нагірного Карабаху. Про це МАУ поінформувала 27 вересня у Facebook.
"З огляду на загострення конфлікту між Вірменією та Азербайджаном центром управління ризиками авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" прийнято рішення про тимчасову відміну рейсів до Єревана. Відповідне рішення було прийнято після аналізу ризиків... Необхідність здійснення запобіжного заходу обумовлена у тому числі введенням воєнного стану та мобілізації у Вірменії", – ідеться в повідомленні.
Глава МАУ Євгеній Дихне зазначив, що чекає на роз'яснення про ситуацію з польотами від "авіаційної влади України", а також очікує на "офіційну позицію Баку та Єревана щодо забезпечення безпеки авіаційного простору в небі над Азербайджаном та Вірменією".
Найближчий рейс у Єреван МАУ мала відправити 28 вересня о 20.10.
"Рейси авіакомпанії МАУ до Баку повинні виконуватися із 4 жовтня поточного року. Рішення щодо виконання рейсів буде прийнято з урахуванням оновлення інформації", – пояснили в авіакомпанії.
Воєнний стан ввели сьогодні й у Вірменії, і в Азербайджані.
Конфлікт двох держав навколо Нагірного Карабаху загострився 27 вересня. МЗС Вірменії повідомило про обстріл мирних населених пунктів, міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в "масштабній провокації" та обстрілі позицій азербайджанської армії. Повідомляли про загиблих і поранених мирних жителів.
У міноборони Азербайджану заявили про взяття під контроль шести сіл у Нагірному Карабасі, у міноборони Вірменії це спростовують.
У 1991 році за підтримки Вірменії Нагірний Карабах оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, що тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир'я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло понад 30 тис. осіб.
Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.