Коронавірус, новий канцлер Німеччини, протистояння в Афганістані. Українці назвали головні події у світі 2021 року – опитування
Головною подією 2021 року у світі 12,1% українців вважають пандемію коронавірусу. Про це свідчать опубліковані 29 грудня результати опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова.
У першій трійці також обрання нового канцлера Німеччини Олафа Шольца (6,6%) та протистояння в Афганістані, зокрема виведення з країни американських військ (6,5%).
Крім цього, основними подіями цього року опитані називали переговори президента США Джо Байдена з президентом РФ Володимиром Путіним (5,6%), вибори у США (4,8), вакцинацію проти коронавірусу (4,5%), ситуацію з біженцями на білорусько-польському кордоні (2,5%), події в Білорусі (1,9%), загрозу вторгнення Росії (1,6%), переговори Байдена з президентом України Володимиром Зеленським (1,2%) і війну (1,1%).
26% респондентів вагалися з відповіддю, а 6,8% – відмовилися відповідати.
Опитування проводили 17–22 грудня серед українців віком від 18 років у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Опитано 2018 респондентів методом "обличчям до обличчя". Теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
Згідно з результатами опитування, в Україні головними подіями 2021 року респонденти вважають пандемію COVID-19 та 30-річчя незалежності країни.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. У світі кількість хворих на COVID-19 перевищила 283 млн осіб, свідчать дані американського Університету Джонса Гопкінса.
Віцеканцлер та міністр фінансів, колишній мер Гамбурга соціал-демократ Олаф Шольц став новим канцлером Німеччини 8 грудня. Він змінив Ангелу Меркель, яка обіймала цю посаду 15 років.
У 2021 році владу в Афганістані захопив "Талібан". 6 вересня таліби оголосили про захоплення останньої не підконтрольної їм провінції Панджшер і припинення війни у країні.