Кожний третій кандидат у Верховний Суд провалив практичне завдання – ЗМІ
За інформацією видання LB.ua, серед 182 кандидатів, які не набрали прохідного балу, опинилися, зокрема, депутати Верховної Ради Леонід Ємець та Руслан Сидорович, а також суддя Верховного Суду Олександр Волков.
Лише 339 кандидатів у новий Верховний Суд із 521 впоралися з практичним завданням, під час якого їм потрібно було підготувати проект судового рішення. Про це LB.ua повідомило з посиланням на персоніфіковані результати, які оприлюднили на сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
За інформацією видання, серед 182 кандидатів, які не набрали прохідного балу, опинилися, зокрема, депутати Верховної Ради Леонід Ємець та Руслан Сидорович, суддя Верховного Суду Олександр Волков і заступник голови Вищого адміністративного суду Михайло Смокович.
До наступного етапу конкурсу пройшли 70 претендентів на посади суддів Касаційного адмінсуду, 76 претендентів у Касаційний господарський суд, 87 претендентів у Касаційний кримінальний суд і 106 претендентів у Касаційний цивільний суд.
Максимальні бали за практичне завдання дістали суддя Апеляційного суду Івано-Франківської області Надія Стефанів та черкаський адвокат Євген Синельников. Вони набрали 110,5 балів зі 120 можливих.
Конкурс у Верховний Суд відбувається у декілька етапів: тестування, практичне завдання, психологічний тест, перевірка суддівського досьє. Проводить конкурс Вища кваліфікаційна комісія суддів. Переможців конкурсу, згідно із законодавством, вона повинна рекомендувати призначити на посади суддів Верховного Суду Вищої ради правосуддя. А він, зі свого боку, скеровує відповідні подання на призначення президенту. Роль глави держави в цьому процесі – символічна. Він має тільки підписати укази про призначення суддів.
На початку конкурсу було 1436 претендентів на посаду судді Верховного Суду. До другого етапу дійшов 521.
Новий Верховний Суд почне діяти у складі чотирьох касаційних судів: адміністративного, господарського, кримінального та цивільного, – а також за умови призначення не менше ніж 65 його суддів за результатами конкурсу. Загальна кількість суддів має становити щонайбільше 200.
30 вересня 2016 року набули чинності конституційні зміни в частині правосуддя і новий закон "Про судоустрій і статус суддів", згідно з яким вищі спецсуди і Верховний Суд ліквідують і замість них створять новий Верховний Суд із касаційними палатами.