"Країна, яка розв'язала війну, не має права заробляти на нашому лікуванні". МОЗ запропонувало Кабміну припинити постачання ліків із РФ в Україну
У Міністерстві охорони здоров'я України пояснили, що вилучати з аптек російські ліки не будуть, але в майбутньому їм відмовлятимуть у реєстрації та перереєстрації в країні.
Виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун звернулася в Кабінет Міністрів України з пропозицією припинити постачання російських ліків на український ринок. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.
"Подвійних стандартів бути не повинно: країна, що розв'язала війну проти українського народу, не має права заробляти на нашому лікуванні", – ідеться в заяві.
У міністерстві пояснили, що не вилучатимуть із аптек російських ліків, але в майбутньому їх не будуть реєструвати і перереєстровувати в Україні.
МОЗ підкреслило, що не планує припиняти всі постачання в один момент.
"Спочатку буде забезпечено присутність аналогів на ринку, особливо це стосується препаратів, зникнення яких наразі може бути проблемним для пацієнтів та лікарів", – ідеться в заяві.
Також зазначено, що на державному рівні ліки російського виробництва не закуповують.
"Це наше політичне рішення і санкції проти Росії. За інформацією, що вільно публікується в ЗМІ, Росія втратить до $30 млн через цю заборону. Разом із тим, МОЗ звертається до українських та іноземних виробників виводити на ринок якісні замінники для препаратів російського виробництва", – заявили у відомстві.
У МОЗ повідомили, що препарати російського виробництва часто не проходять перевірки на відповідність міжнародним вимогам належної виробничої практики GMP, що дає змогу дістати дозвіл на реєстрацію.
"Крім того, у багатьох випадках перевірка виробництва, до якого ми фізично не маємо доступу, неможлива", – ідеться в повідомленні.
4 квітня Супрун повідомила, що команда МОЗ ініціює відмову від лікарських засобів російського виробництва і надіслала до Кабінету Міністрів України листа з пропозицією зупинити постачання російських ліків на український ринок. Коли може бути ухвалено це рішення – поки що не відомо.