Криклій розповів, як працюватиме транспорт на "карантині вихідного дня"

Автотранспорту під час карантину не зупинятимуть, повідомив глава Мінінфраструктури України
Фото: depositphotos.com

"Карантин вихідного дня" не зупинить роботи транспорту. Маршрутні таксі, тролейбуси, трамваї та залізниця перевозитимуть пасажирів тільки на місцях для сидіння, повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Транспорт не зупинить роботи під час "карантину вихідного дня", повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій у своєму Telegram-каналі 11 листопада.

Міністр уточнив, що під час загальнодержавного карантину автотранспорт, зокрема маршрутні таксі, тролейбуси, трамваї та залізниця перевозитимуть пасажирів на місцях для сидіння.

"Це стосується міського, приміського, міжміського, внутрішньообласного та міжобласного сполучення", – попередив глава Мінінфраструктури.

Міністр підкреслив, що внутрішні авіаперевезення обмежувати не планують. Криклій просить українців перевіряти умови в'їзду/виїзду для українських громадян, які встановила країна перебування.

Кабінет Міністрів України 11 листопада запровадив "карантин вихідного дня". Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що жорсткого локдауну Україна не витримає. Однак "якщо нічого не робити", то медична система України може у грудні перестати приймати інфікованих коронавірусом, вважає прем'єр.

"Карантин вихідного дня" передбачає, що з 00.00 суботи до 00.00 понеділка в Україні працюватимуть виключно продуктові магазини, аптеки, транспорт, автозаправні станції та ветеринарні аптеки. Ресторани, кав'ярні або інші заклади громадського харчування працюватимуть тільки на винос. "Карантин вихідного дня" дасть можливість "зупинити хвилю коронавірусної хвороби", вважає міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

10 листопада Шмигаль підкреслював, що у зв'язку з карантином в Україні відновлять і розширять такі програми підтримки підприємців:

  • компенсацію частини зарплат працівників у зв'язку із простоєм виробництва – програму з часткового безробіття, завдяки якій навесні – улітку вдалося зберегти понад 450 тис. робочих місць;
  • виплати на дітей для сімей підприємців, які діяли навесні цього року;
  • разом із Торговельно-промисловою палатою опрацьовують механізм реалізації форс-мажорних обставин у зв'язку з "карантином вихідного дня".

Станом на 11 листопада в Україні зареєстровано 489 808 випадків коронавірусної інфекції, із них 10 611 – протягом останньої доби. Померло 8947 пацієнтів із COVID-19, видужало 221 459 осіб.