Кулеба: Цього літа ми матимемо набагато вільніші умови для подорожей, ніж минулого

Кулеба: Я думаю, що всі основні курорти ми відкриємо
Фото: Dmytro Kuleba / Facebook
Улітку 2021 року українці зможуть подорожувати набагато вільніше, ніж торік, вважає міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Про це він сказав на каналі "1+1" 4 червня.

Зокрема він зазначив, що МЗС цілеспрямовано працювало над тим, щоб можна було їздити у Грецію, Кіпр, Хорватію і Болгарію, оскільки це найпопулярніші напрямки для українських туристів.

"Не країна ЄС, але в Європі – я вчора говорив з міністром закордонних справ Албанії, теж туристичний популярний напрямок, і теж ми домовилися, що українцям будуть створені відповідні умови. Я думаю, що всі основні курорти ми відкриємо. Працюємо, безумовно, над Іспанією, яка є популярним напрямком. Я думаю, що цього літа ми матимемо набагато вільніші умови для подорожей, ніж минулого", – сказав міністр.

Крім того, він зазначив, що домовився з міністром закордонних справ Туреччини про те, що цього літа для українських туристів створять максимально комфортні умови в цій країні.

"Мій колега, міністр культури, який відповідає за туризм, Олександр Ткаченко, літав до Туреччини, проводив консультації. Цього року в Туреччині, я думаю, будуть суперумови для українських туристів", – повідомив Кулеба.

Контекст:

26 березня Кулеба повідомляв, що громадяни України можуть в'їжджати у 104 країни світу, для подорожі до деяких із них потрібно дотримуватися протиепідемічних заходів.

Туристична галузь найсильніше постраждала після початку пандемії коронавірусу. За даними Всесвітньої ради з подорожей і туризму, її внесок у світовий обсяг виробництва впав на 49% – до $4,7 трлн – 2020 року, що призвело до втрати 62 млн робочих місць. Витрати іноземних туристів знизилися на 69%.

На початку травня Єврокомісія запропонувала дозволити в'їзд у ЄС туристам, яких повністю вакцинували проти COVID-19. 20 травня Рада Євросоюзу рекомендувала відкрити кордони для громадян третіх країн, які пройшли повний курс імунізації схваленою в ЄС вакциною проти COVID-19 щонайменше за два тижні до приїзду.