Кулеба заявив про "шевченкоокупацію" планети

Кулеба: Пам'ятники Шевченку – це традиційні "місця сили" української громади за кордоном
Фото: Volodymyr Yermolenko / Facebook

За словами глави МЗС України Дмитра Кулеби, однією з "таємних місій" української дипломатії є встановлення і сприяння встановленню пам'ятників українському поету Тарасові Шевченку в усьому світі.

Глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив на своїй сторінці у Facebook про "шевченкоокупацію" планети.

"Одна з таємних місій української дипломатії – встановлювати і сприяти встановленню пам'ятників [українському поетові Тарасу] Шевченкові у світі. І це все не просто так. Це повзуча шевченкоокупація планети. Справа настільки масштабна, що потягнуло на національний рекорд – найбільшу кількість пам'ятників, встановлених за кордоном культурному діячеві", – написав Кулеба.

Як повідомила пресслужба МЗС України, напередодні Дня Незалежності відомство вперше офіційно зареєструвало національний рекорд.

"Наш рекордсмен і абсолютний переможець – Тарас Григорович Шевченко. Усього ми нарахували 78 (!) пам'ятників митцеві у 42 (!) країнах світу", – ідеться в повідомленні.

За словами Кулеби, пам'ятники Шевченку – це традиційні "місця сили" української громади за кордоном.

"Мене завжди вражало, що ледь не всюди за кордоном, куди не поїдь, знайдеш пам'ятник Кобзареві. І ось ми провели дослідження кількості пам'ятників, підготували доказову базу й напередодні Дня Незалежності України офіційно зафіксували національний рекорд – за найбільшу кількість пам'ятників за кордоном одній людині. І ця одна людина – Тарас Шевченко. Але, звісно, це не про монументи. Це нагадування про єдність великого українського народу. Україна – усюди, де є пам'ятник Кобзареві, де є хоча б одна людина, яка каже про себе: "Я – українець". Від Австралії – до Парагваю. Від Пекіна – до Парижа. Від Лівану – до Святого престолу. Від Прудентополіса у Бразилії – до Вінніпега в Канаді", – підкреслив міністр.

Український поет, художник і філософ Тарас Шевченко народився 25 лютого (9 березня) 1814 року в селі Моринці Звенигородського повіту Київської губернії (нині Черкаська область). Помер 26 лютого (10 березня) 1861 року в Санкт-Петербурзі. Першу збірку поезії Шевченка "Кобзар" видали 1840 року.