Кузін: "Дельта" за чотири тижні заміщує штами, які вже циркулюють у країні. Це доволі швидко
Штам коронавірусу "Дельта" досить швидко заміщає інші штами, які циркулюють у тій чи іншій країні. Про це в інтерв'ю "Українській правді", яке вийшло 29 липня, заявив головний санлікар України Ігор Кузін.
"Дельту" вже зареєстрували на більшості європейського континенту, тому з досвіду інших держав можемо відмітити, що він доволі швидко поширюється і заміщує звичайний штам "Альфа", до якого ми всі звикли. Чотири країни, з якими ми межуємо, уже зареєстрували в себе "Дельту" – це Росія, Польща, Румунія, Словаччина. Інформацію з Угорщини та Білорусі зараз перевіряє Всесвітня організація здоров’я", – підкреслив головний санлікар.
За його словами, "Дельта" призводить до більшої кількості госпіталізацій.
"У середньому "Дельта" заміщує штами, що вже циркулюють на території країни, за чотири тижні. Це доволі швидко. Що ми бачимо по його характеристиках: він справді є на 50% більш трансмісивним, тобто швидше передається. Він призводить до більшої кількості госпіталізацій – майже у 2,6 раза частіше за "Альфу" – і до більшої потреби в невідкладній допомозі – приблизно в 1,6 раза", – сказав Кузін.
Контекст:
В Україні станом на 28 липня підтверджено 17 випадків інфікування штамом "Дельта", одна людина померла. За словами Кузіна, померлий був лікарем і заразився в Україні, у нього також були супутні захворювання. За даними телеканала "Київ", чоловік помер в Олександрівській лікарні столиці.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.
У Всесвітній організації охорони здоров'я говорили, що штам коронавірусу SARS-CoV-2 "Дельта", уперше виявлений в Індії, стає домінантним у світі через високу здатність передаватися від людини до людини. За даними ВООЗ, він циркулює вже у 111 країнах.
У Росії, за інформацією наукового центру "Вектор", варіант "Дельта" набув значного поширення. У країні останнім часом фіксують рекордну добову смертність від коронавірусу.
23 червня стало відомо, що ця мутація з'явилася і в Україні. Загроза поширення штаму у країні реальна, вважають у МОЗ. Серед повністю вакцинованих проти COVID-19 зараження штамом "Дельта" фіксують рідко, більшість людей не потрапляє до лікарні, підкреслювали у відомстві.