Кузін: Ми хочемо відтягнути новий локдаун на максимально віддалений термін
За його словами, у країні і далі діятиме адаптивний карантин. Кузін назвав його "складним механізмом, який полягає в тому, що на рівні кожної області відслідковують показники, відповідно до яких впроваджують протиепідемічні заходи".
"Ми зараз хочемо відтягнути такий локдаун на максимально віддалений термін", – сказав Кузін.
Він зазначив, що на світовому досвіді можна побачити, що наприкінці осені – на початку зими більшість країн посилює карантинні обмеження.
Кузін також спростував чутки про нібито впровадження локдауну у вересні.
"Зараз немає підстав говорити про погіршення ситуації. Є регіони, у яких ми дійсно спостерігаємо погіршення епідеміологічної ситуації, або ті, по відношенню до яких ми маємо ретельніше відстежувати контактні або слідкувати за тією або іншою ситуацією. Однак такої інформації, що з 4-го або 5 вересня буде погіршення епідеміологічної ситуації або буде запроваджений локдаун, зараз немає", – сказав Кузін.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
В Україні до 31 серпня 2021 року діє адаптивний карантин. Країна повернулася до такого режиму з 24 лютого. Регіони поділяють на "зелену", "жовту", "помаранчеву" і "червону" зони за рівнем обмежень, які залежать від епідемічної ситуації.
З червня у країні дозволено цілодобову роботу кафе і масових заходів. 9 червня МОЗ оприлюднило оновлені індикатори визначення рівнів епіднебезпеки, згідно з якими всі регіони України перейшли в "зелену" зону.
В Україні підтвердили 2,3 млн випадків інфекції, померло 53 тис. осіб.
За даними Міністерства охорони здоров'я станом на 5 серпня, динаміку рівня госпіталізацій у 50% перевищено в Донецькій (81,2%), Рівненській (70,6%), Тернопільській (260%) і Хмельницькій (55,7%) областях.
За словами Кузіна, ситуація із COVID-19 погіршується в кожній області України.