Ляшко передав "привіт" трьом головам департаментів ОДА через невикористані дози вакцини Covishield
"Хотів би передати публічний "привіт" трьом очільникам департаментів охорони здоров'я – Харківської, Одеської та Запорізької областей. Це єдині області, які сьогодні порушили алгоритми МОЗ і до цього часу ще не використали вакцину з першої партії AstraZeneca/Covishield. Сьогодні ми перетнули позначку 500 тис. щеплень, і нашим завданням було використати всю вакцину з першої партії до 9–15 квітня. Ми бачимо, що станом на сьогодні в цих трьох областях є залишки вакцини, які не використовуються", – сказав головний санлікар.
Ляшко анонсував наступного тижня "певні моніторингові візити для оцінки потенційних проблем".
"Подивимося, чому там не використовуються ті вакцини", – заявив він.
Контекст:
З 24 лютого українців щеплюють вакциною Covishield від Oxford/AstraZeneca (у першій партії було 500 тис. доз). 13 квітня розпочали вакцинацію препаратом CoronaVac (215 тис. доз), яку привезли в березні. 18 квітня у країні стартувало щеплення вакциною Pfizer/BioNTech (117 тис. доз).
23 квітня в Україні привезли 367,2 тис. доз вакцини проти коронавірусу AstraZeneca-SKBio, яку виготовляють у Південній Кореї. Препарат надійшов у межах механізму COVAX. Ляшко розповів, що вакцину використовуватимуть у кабінетах щеплень для вакцинації людей віком від 65 років, а також для другого щеплення людей, які отримали перші препаратом Covishield. Вакцинацію AstraZeneca-SKBio в більшості регіонів мають почати 28 квітня, повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.
Станом на 23 квітня в Україні зробили 508 тис. щеплень проти коронавірусу, повідомляв міністр охорони здоров'я Максим Степанов. У Харківській області зробили 18 340 щеплень, в Одеській – 19 113, у Запорізькій – 19 798, свідчать дані системи моніторингу Ради нацбезпеки і оборони України.
Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безплатні щеплення отримують медики, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовці зі складу операції Об'єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки і освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.