Ляшко розповів, як Україна готується до поширення штаму "Дельта"
За його словами, до кінця липня планують постачання додаткового секвенатора в Центр громадського здоров'я, також МОЗ матиме на три місяці витратних матеріалів для проведення генетичного секвенування вірусу.
"Окремо поставлена задача головному державному санітарному лікарю, відпрацьовується закупівля ПЛР-тестів, які виявляють виключно "Дельта"-штам. Це буде додаткове наше дослідження, коли ми, отримавши позитивний результат під час ПЛР-тестування, зможемо дослідити зразок – це "Дельта" чи не "Дельта", – сказав Ляшко.
Він зазначив, що на пунктах пропуску через державний кордон України проводять додаткове тестування мандрівників, котрі прибули з Індії, Португалії, Великобританії та РФ "навіть при наявності довідки про вакцинацію чи результат ПЛР-тесту, який був проведений за 72 години".
Ляшко також додав, що "є декілька стратегій", над якими працює група на чолі з головним державним санітарним лікарем України Ігорем Кузіним.
"Вони запропонують варіанти", – підкреслив глава МОЗ.
Контекст:
У Всесвітній організації охорони здоров'я говорили, що штам коронавірусу SARS-CoV-2 "Дельта", уперше виявлений в Індії, стає домінантним у світі через високу здатність передаватися від людини до людини. За даними ВООЗ він циркулює вже в 111 країнах.
23 червня стало відомо, що ця мутація з'явилася й в Україні. Загроза поширення штаму у країні реальна, вважають у МОЗ. Станом на 14 липня в Україні офіційно підтверджено чотири випадки "Дельта"-штаму.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією. 14 липня в Україні зафіксували 623 нові випадки коронавірусної хвороби (понад 2,24 млн – із початку епідемії), у середу померло 20 осіб, видужало – 589.