Ляшко розповів, які наслідки може мати мутація коронавірусу в норок

Ляшко розповів, у яких країнах виявили зараження норок коронавірусом
Фото: Віктор Ляшко / Facebook

Імовірності антигенної мутації SARS-CoV-2 ще не доведено, зазначив головний санлікар України Віктор Ляшко.

Мутація коронавірусу SARS-CoV-2 у норок у гіршому разі може вплинути на імунітет і ефективність вакцини проти COVID-19. Про це у Facebook 10 листопада заявив головний санлікар України Віктор Ляшко.

"Наявні дані свідчать про те, що клінічна картина, ступінь тяжкості та передача інфекції серед заражених варіантом SARS-CoV-2, пов'язаним із норками, є подібними до циркулюючого в загальному населенні коронавірусу SARS-CoV-2. Однак варіант, пов'язаний із норками, ще відомий як "варіант кластеру 5", має поєднання мутацій або змін, які раніше не спостерігалися. Імовірність антигенної мутації SARS-CoV-2 ще не доведена, але у найгіршому випадку антигенна мутація може мати наслідки для імунітету, реінфекцій та ефективності вакцин від COVID-19. Щодо вакцин – багато з кандидатів у вакцини від COVID-19 використовують спайк-білок коронавірусу в якості цілі", – заявив Ляшко.

Він зазначив, що зараження норок коронавірусом виявили в Данії, Нідерландах, Іспанії, Швеції, Італії та США. Ляшко обговорив це питання з послом Данії Оле Егбергом.

"Пан посол поділився досвідом Данії з даного питання та запевнив, що їхній уряд уже вживає заходів щодо обмеження подальшого поширення цього варіанта вірусу серед популяцій норок та людей зокрема. Ідеться про забиття норок на всіх норкових фермах по всій території Данії та нові обмеження для 280 тис. людей, які проживають у муніципалітетах, де розташовані норкові ферми", – написав головний санлікар України.

Данію вважають найбільшим у світі виробником хутра норки. У країні нараховують від 15 до 17 млн особин норок, які живуть на 1139 фермах. Влада Данії почала знищувати норок у жовтні. Після виявлення мутації влада країни вирішила знищити всю популяцію норок.

Про спалах SARS-CoV-2 на норкових фермах у Нідерландах стало відомо у квітні. У травні підтвердили зараження від норок працівника однієї з ферм. До цього випадку Всесвітня організація охорони здоров'я стверджувала, що коронавірус не передається від тварин до людини.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.