Ляшко: Важко спрогнозувати, коли штам коронавірусу "Омікрон" прийде в Україну
"Це важко спрогнозувати. Це може відбутися як завтра, так і через місяць. Але ми робимо все можливе для того, щоб цього не відбулося. Громадяни південноафриканських країн і люди, які були там упродовж останніх 14 днів, будуть направлятися на самоізоляцію, незалежно від того, чи є в них негативний ПЛР-тест чи довідка про вакцинацію", – сказав міністр.
Він зазначив, що якщо не фіксуватимуть агресивності нового штаму, діятимуть карантинні обмеження, які діяли під час спалаху штаму "Дельта".
"ВООЗ у неділю ввечері чітко написала, що є три складові, за якими є ризик, але немає доведеної точки зору. Коли ми говоримо про те, що він передається швидше від людини до людини, то була оцінена певна фокус-група. Зокрема, студенти університетів, які самі по собі контактують більше. Тому, щоб підтвердити, що він передається швидше, треба провести низку досліджень... Мені хотілося б, щоб це взагалі було не страшно і ми вакцинувалися. Щоб жодна інша мутація коронавірусу не могла оминути імунну відповідь, яка утворюється вакциною", – заявив Ляшко.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.
У ПАР 22 листопада виявили новий варіант коронавірусу B.1.1.529, що має велику кількість мутацій, які викликають занепокоєння. ВООЗ дала йому назву "Омікрон".
У ВООЗ зазначають, що попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження цим варіантом порівняно з іншими.
Штам "Омікрон" станом на 30 листопада виявили вже в 11 країнах Євросоюзу, відомо про 44 випадки захворювання.
В Україні поки що не виявили такої мутації. У зв'язку з поширенням штаму Міністерство закордонних справ 29 листопада рекомендувало українцям відмовитися від поїздок у сім країн.