Ляшко заявив, що Україна в межах COVAX може отримати 16 млн доз вакцини проти коронавірусу
Україна може отримати в межах глобального механізму COVAX 8 млн додаткових доз вакцини проти коронавірусу до 8 млн доз, які вже гарантовано. Про це заявив головний санлікар України Віктор Ляшко в ефірі "Радіо НВ" 23 грудня.
"Україна може розраховувати щонайменше на 8 млн доз вакцини, тобто це розрахована кількість доз відповідно до 20% усього населення (один пацієнт отримає дві дози вакцини, тобто 8 млн доз вистачить на 4 млн населення. "ГОРДОН"). Ми продовжуємо з ними [ВООЗ] перемовини для того, щоби збільшити цю кількість доз. Усе залежатиме від загальної вартості вакцин, які потрапляють у портфель COVAX. Є потенційна можливість, що Україні за цим механізмом дадуть 16 млн доз – ми це проговорюємо, але поки що гарантій немає. 8 млн – це 100-відсоткова гарантія, 16 млн – це потенційна можливість", – сказав він.
Ляшко додав, що разом із вакцинами Глобальний альянс із вакцин та імунізації доправить в Україну шприци та бокси біологічної безпеки.
Заступник міністра охорони здоров'я, головний санлікар країни Віктор Ляшко повідомляв, що Україна в межах глобальної ініціативи COVAX розраховує безплатно отримати 8 млн доз вакцини, їх вистачить для вакцинації 4 млн осіб (щеплення одній людині роблять двічі). На перші 5% доз у межах програми COVAX Україна очікує на початку 2021 року.
За словами міністра охорони здоров'я України Максима Степанова, МОЗ також веде переговори про закупівлю вакцини із трьома американськими й однією китайською компанією. Міністр попросив тимчасову повірену у справах США в Києві Крістіну Квін, щоб США розглянули Україну як пріоритетного кандидата на отримання вакцини в режимі тестування та використання в надзвичайних ситуаціях. У межах цієї ініціативи Київ розраховує отримати 6 млн доз вакцини, зазначав він.
В.о. голови Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я Ігор Кузін повідомив, що розпочати вакцинацію в Україні планують 1 березня 2021 року. За словами Степанова, мета міністерства – щоб вакцинацію розпочали "хоча б із лютого".
МОЗ визначило дев'ять пріоритетних груп населення, яким зроблять щеплення першими, ідеться приблизно про 20 млн громадян, розповідав Степанов. Це медичні працівники, військовослужбовці, соціальні працівники та персонал закладів із догляду, люди віком від 60 років, працівники сфери освіти, співробітники сфери державної безпеки, пенітенціарних установ та установ виконання покарань і люди із хронічними захворюваннями незалежно від віку.