Локдаун для невакцинованих. МОЗ України уточнило, коли і які обмеження набудуть чинності

Найбільша кількість змін у правилах карантину стосується правил для "жовтого" рівня епідемічної небезпеки
Фото: depositphotos.com
Зміни в карантинних обмеженнях, які передбачають посилення правил для нещеплених громадян, набудуть чинності 6 грудня. Про це повідомив на брифінгу міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

За словами міністра, найбільша кількість змін у правилах карантину стосується правил для "жовтого" рівня епідемічної небезпеки.

Зокрема, бізнес у "жовтій" зоні буде зобов'язаний перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест. Раніше можна було не перевіряти документів та працювати з обмеженнями за площею та кількістю відвідувачів.

Люди, які не отримали принаймні одного щеплення проти COVID-19 або не мають негативного тесту чи сертифіката про одужання, у "жовтому" рівні епідемічної небезпеки не зможуть:

  • узяти участь у проведенні всіх масових заходів (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних та інших);
  • відвідувати кінотеатри та інші заклади культури, спортивні зали, фітнес-центри, басейни;
  • скористатися послугами суб'єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування. Для них будуть закритими бари, ресторани, кафе та інші заклади.

Водночас роботу банків, автозаправних станцій, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів у "жовтому" та "червоному" не обмежують.

Також скорочують строк дії "жовтого" сертифіката – він становитиме 30 днів. Раніше він був чинним 120 днів.

На сайті МОЗ додали, що додано нові норми і для "зеленого" рівня. Зокрема, додали заборону регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів у міському та внутрішньообласному громадському транспорті у кількості більшій, ніж сукупна кількість місць для сидіння та 50% місць для стояння, що передбачено технічною характеристикою транспортного засобу. Ця норма також діятиме й у регіонах "жовтого" рівня.

Навіть за наявності COVID-документів у "жовтій" зоні заборонено:

  • роботу навчальних закладів, якщо на самоізоляції перебуває понад 50% здобувачів освіти та співробітників;
  • перебування на вулицях без документів, що засвідчують особу;
  • перевезення пасажирів у кількості більшій, ніж кількість сидячих місць + 50% стоячих місць;
  • самовільно покидати місце самоізоляції чи обсервації.

До "жовтої" зони зараз входять Тернопільська, Кіровоградська, Чернівецька та Харківська області.

Контекст:

Четверта хвиля COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозували, заявляв 11 жовтня Ляшко. У середині листопада влада заявила про початок спаду четвертої хвилі.

За весь час епідемії в Україні зафіксовано 3,4 млн випадків COVID-19, майже 86 тис. пацієнтів померли. За даними МОЗ, 96,5% померлих із 1 серпня до 31 жовтня від ускладнень COVID-19 не були щепленими двома дозами вакцини.

В Україні діє адаптивний карантин. Востаннє Кабмін продовжив його до 31 грудня. Регіони поділяють на "зелену", "жовту", "помаранчеву" та "червону" зони за рівнем обмежень, які залежать від епідемічної ситуації.

21 вересня Держкомісія з питань ТЕБ та НС на позачерговому засіданні запровадила "жовтий" рівень епідемічної небезпеки на всій території України з 23 вересня.

З того часу до "червоної" зони карантину перейшло 18 областей: Херсонська, Запорізька, Одеська, Донецька, Дніпропетровська, Сумська, Рівненська, Миколаївська, Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Львівська, Хмельницька, Чернігівська, Волинська область, Черкаська, Вінницька. Також у "червоній" зоні Київ.