Майже 59% українців підтримали дозвіл на зброю для особистого захисту – опитування у "Дії"
На порталі "Дія" завершилося голосування щодо ставлення українців до володіння зброєю. Згідно з результатами, оприлюдненими у застосунку, приблизно 59% респондентів проголосували за дозвіл на зброю для особистого захисту.
Загалом в опитуванні взяло участь 1,7 млн людей. Респонденти могли вибрати один із трьох варіантів:
- дозволити мати короткоствольну вогнепальну зброю всім громадянам, які відповідають закону, але носити зброю заборонено. Зберігати її можна лише вдома, використовувати у тирах і на стрільбищах (підтримало 19,43%);
- пістолети можуть мати всі громадяни, які відповідають вимогам закону, і вільно носити їх із собою у громадських місцях (підтримало 58,75%);
- пістолети категорично не мають бути дозволеними для цивільного населення (підтримало 21,82%).
Контекст:
У вересні 2019 року Зеленський заявляв, що "легалізація обігу зброї в державі вбачається передчасною, а тому не може бути підтримана".
Голова Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін говорив у коментарі "Україна 24" у липні 2020 року, що в Україні кількість неврахованої вогнепальної зброї на руках у населення перевищує 4,5 млн одиниць. На його думку, офіційна статистика незаконного обігу зброї в Україні є "краплею в океані".
У Верховній Раді у листопаді 2020 року зареєстрували два законопроєкти про обіг зброї: №4335 "Про обіг цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів до неї" та №4335-1 "Про цивільну зброю та боєприпаси". Однак у березні 2021 року Верховна Рада відхилила обидва ці проєкти.
У червні – липні 2021-го до Ради внесли ще два законопроєкти, які передбачають право на володіння цивільною вогнепальною зброєю – №5708 (ухвалено у першому читанні 23 лютого) та №5708-1 (парламентський комітет порадив відхилити).
Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко пропонував винести питання щодо легалізації зброї на референдум.
Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський обіцяв, що реєстр зброї почне працювати в Україні навесні 2022 року. Він називав це питання пріоритетним для себе.
"Якщо ми говоримо про обіг зброї – це політична обіцянка партії "Слуга народу", з якою вона йшла на вибори. Ми маємо ухвалити закон про обіг зброї. Без права на носіння короткостволу – це принципова позиція", – говорив міністр у жовтні 2021 року.