Мама Окуєвої: Людям, які вбили мою дочку, важливо показати, що вони в цій країні вирішують будь-які питання G

Камінська: Якою може бути моя думка? Обурення, як і в усіх нормальних розсудливих людей
Фото: МВС України / Facebook
В Україні відбувається повне обвалення судової системи, якщо суд відпускає під домашній арешт людину, яку підозрюють у потрійному вбивстві. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" заявила одеська журналістка, мама вбитої 2017 року учасниці антитерористичної операції й доброволиці Аміни Окуєвої Ірина Камінська.

Захист підозрюваного в убивстві української доброволиці Аміни Окуєвої Ігоря Редькіна затягував розгляд справи, але прокуратура не доклала належних зусиль, щоб продовжити строк арешту. Таку думку висловила виданню "ГОРДОН" одеська журналістка, мати Окуєвої Ірина Камінська.

"Інші ув'язнені перебувають і по два роки під арештом у СІЗО. Є безліч прикладів, коли люди сидять роками, очікуючи на вирок. Але тут невідомо, як суд вважав за можливе випустити під домашній арешт людину, яку підозрюють у потрійному вбивстві. І якою може бути моя думка? Обурення, як і в усіх нормальних розсудливих людей. Мені телефонують патріоти, небайдужі люди. Усі обурені. За цим дуже сумно спостерігати", – зазначила Камінська.

На її думку, прокуратура знала, що строки розгляду закінчуються, але не зробила жодних активних дій.

"Давно ходили чутки, що [підозрюваного в убивстві Окуєвої, уродженця Дагестану Ігоря] Редькіна можуть відпустити. Його захист усіма силами затягував розгляд справи. Прокуратура мала можливість звернутися до суду щодо цього. У них же є певний алгоритм дій. Незрозуміло, чому прокуратура не доклала жодних зусиль, хоча бачила, що закінчується час. Мабуть, комусь це було потрібно. А, можливо, це обурливий непрофесіоналізм. У нас таке на всіх рівнях", – сказала співрозмовниця.

Вона підкреслила, що її адвоката не повідомляють про судові засідання й не запрошують на слухання.

"Я хочу тільки бачити торжество правосуддя й справедливості в цій країні. Ви ж розумієте, що людям, які вбили мою дочку, важливо не просто вбити, а показати, що вони в цій країні вирішують будь-які питання. Я не знаю, як вони це роблять, але в них це блискуче виходить. Уже таємно відпустили Крінарі (чеченець, відомий як Артур Денісултанов, якого обвинувачували в замаху на Окуєву й Осмаєва. – "ГОРДОН"). Він перебуває на волі в Росії. Не повідомивши мене як потерпілу сторону і мого адвоката, зараз ось випустили ще одного вбивцю. Коїться повне беззаконня, повне обвалення всієї судової системи країни. Мене жодного разу не запрошували на засідання суду, як і мого адвоката. Усе робили тихо, потай. Ми тільки потім дізнавалися від журналістів про ухвалені рішення", – резюмувала Камінська.

30 жовтня 2017 року біля селища Глеваха під Києвом по автомобілю, у якому їхали Окуєва та її чоловік Адам Осмаєв, відкрили вогонь з автоматичної зброї. Окуєва загинула на місці, а Осмаєв дістав поранення.

Першого підозрюваного у справі про вбивство Окуєвої правоохоронці затримали за два роки після злочину – у січні 2020 року. Це уродженець Дагестану Редькін, він тривалий час проживав в Україні. У поліції повідомили, що Редькін незаконно набув українського громадянства. За даними слідства, він входив до злочинної групи, яка займалася вбивствами на замовлення.

У поліції повідомляли, що ДНК Редькіна збіглася з ДНК на зброї, із якої скоїли вбивство. Адвокати підозрюваного називали експертизу за ДНК сумнівною (відразу після вбивства в поліції заявляли, що слідів ДНК на автоматі, який знайшли неподалік від місця розстрілу автомобіля, немає).

Редькін перебував під вартою, востаннє йому продовжили запобіжний захід на два місяці 28 січня цього року.

11 лютого Київський апеляційний суд частково задовольнив скаргу захисту й змінив запобіжний захід із тримання під вартою на домашній арешт підозрюваному Редькіну. 16 лютого пресслужба Київського апеляційного суду пояснила, що арешту не продовжували, оскільки  час його тримання в СІЗО перевищив допустимий законодавством строк.