Медики розповіли, скільки людей постраждало на акції на підтримку Стерненка біля будівлі Офісу президента України

Поліція затримала 17 учасників акції на підтримку Стерненка
Фото: Oleksandra Ustinova / Facebook
Постраждалі під час акції проти вироку одеському активісту Сергієві Стерненку в Києві дістали незначні травми, двоє знепритомніли, розповіли медики загону швидкого реагування.

Щонайменше семеро людей дістало травми під час сутичок біля будівлі Офісу президента України в Києві 23 лютого на акції проти вироку одеському активісту Сергієві Стерненку, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" медики загону швидкого реагування.

У постраждалих незначні ушкодження у вигляді подряпин або ударів. Двом стало зле, вони знепритомніли. Говорити про точну кількість постраждалих складно, оскільки медики не мають доступу до епіцентру протистояння.

Інформації про кількість постраждалих правоохоронців поки немає. У Нацполіції України повідомили, що кілька поліцейських дістало опіки очей, їм надають необхідну допомогу. Під час сутичок учасники акції застосовували газові балончики й кидали в поліцейських фаєри. Наразі відомо про 17 затриманих учасників акції на підтримку Стерненка.

За оцінками hromadske, біля будівлі ОПУ зібралося приблизно 2 тис. людей. Ситуація залишається напруженою, час від часу учасники протесту запалюють і кидають у бік правоохоронців фаєри та димові шашки. У відповідь силовики відтісняють протестувальників від прохідної до Офісу президента, відкритим у будівлю залишається вхід із боку вулиці Шовковичної.

Мітингувальники скупчилися біля воріт і спробували протиснутися до будівлі. Поліція, зі свого боку, перекрила прохід спецтехнікою і живим кордоном із силовиків.

23 лютого суд призначив Стерненку й активісту Русланові Демчуку по сім років і три місяці позбавлення волі з конфіскацією половини майна.

Стерненка визнали винним у справі про викрадення ексдепутата Комінтернівської райради Одеської області Сергія Щербича. Активісту інкримінували ч. 2 ст. 146 (викрадення людини), ч. 2 ст. 187 (розбій), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України.

Суд постановив узяти активіста під варту в залі суду. Рішення суду присутні на засіданні зустріли криками "Ганьба!".

Справу, у якій фігурує Стерненко, розслідували з 2015 року. За версією слідства, Стерненко,  Демчук і ще кілька людей у квітні 2015 року викрали Щербича, утримували в підвалі й вимагали відмовитися від мандата. Також вони нібито забрали у нього банківську картку, дві сім-картки, 300 грн і дозвільні документи на носіння травматичного пістолета "Форт-12". Стерненко заперечує причетність до інциденту. Він заявив, що єдиний доказ у справі – свідчення Щербича.