"Ми нічого не можемо зробити". У мерії Харкова заявили, що люди не хочуть покидати аварійне модульне містечко

Модульне містечко в Харкові побудували 2015 року
Фото: city.kharkov.ua

Жителі модульного містечка для внутрішньо переміщених осіб у Харкові, яке офіс омбудсмена України визнав непридатним для життя, відмовляються його покидати. Про це 25 жовтня під час брифінгу сказала заступниця міського голови Світлана Горбунова-Рубан, повідомило Суспільне.

"Ми нічого не можемо зробити. Люди знають, що містечко непридатне для проживання, люди знають, що це нежитлові приміщення. Вони навіть готові написати розписку, що якщо щось трапиться, щось завалиться, ми не будемо відповідати, але ніхто з них такої розписки не брав", – сказала чиновниця.

Вона додала, що силоміць людей не виселятимуть. За словами Горбунової-Рубан, влада міста підтримує комунікації в модульному містечку, ремонтують "те, що можна ремонтувати".

"Це ж монолітні металеві блоки, там важко щось відремонтувати. Люди знають про стан цих контейнерів, але не хочуть залишати містечко, воно в хорошому місці, є прив'язка до дитсадка та школи", – пояснила віцемерка.

Горбунова-Рубан розповіла, що деякі жителі модульного містечка їздять на окуповані території України.

"Можуть там знаходитися 60 діб, на 59-ту добу вони з'являються, реєструються, проплачують своє проживання, знов туди їдуть. Є міграція така – люди не хочуть втрачати з нами контакти, статус тимчасово переміщеної особи", – уточнила вона.

Контекст:

Модульне містечко з одноповерхових будівель на проспекті Льва Ландау в Харкові побудували 2015 року. 23 жовтня 2021 року офіс омбудсмена України заявив, що стан приміщень "не тільки не придатний, але й небезпечний для проживання".

Строк експлуатації приміщень модульного містечка закінчився 2017 року, але сьогодні в ньому проживає 175 осіб, із яких 75 дітей і 26 осіб з інвалідністю (шестеро з них – діти).