"Ми різні, але ми рівні". Денісова закликала поліцію забезпечити спокій під час ЛГБТ-маршу в Києві
Головна тематика "КиївПрайду" цьогоріч – безпека. Його учасники вимагатимуть внесення змін до законодавства про злочини на ґрунті нетерпимості до представників ЛГБТ-спільноти.
"Конституція України проголосила всіх людей рівними у своїх правах від народження, незалежно від будь-яких ознак, включаючи сексуальну орієнтацію і гендерну ідентичність", – зазначила у пості Денісова.
Організатори очікують, що на Марш рівності прийде 10 тис. осіб.
Українська омбудсменка Людмила Денісова 19 вересня у Facebook закликала українців бути толерантними й утримуватися від виявів дискримінації під час Маршу рівності.
Вона попросила владу Києва і правоохоронців забезпечити контроль за дотриманням громадського порядку під час проведення заходу і гарантувати безпеку його учасників.
"Шануймо право кожної людини бути собою! Ми різні, але ми рівні!" – підкреслила омбудсменка.
Пресслужба Kyivpride опублікувала 16 вересня у Facebook правила безпеки під час маршу.
"Дітям до 16 років обов'язково приходити на Марш у супроводі батьків або опікунів. Якщо ви йдете з дітьми, візьміть свідоцтво про народження або інший документ", – попросили організатори.
Контекст:
Із 2015-го до 2019 року у Києві відбулося п'ять Маршів рівності. Їх супроводжували сутички між поліцією і противниками ходу, а також між учасниками прайду і членами націоналістичних груп.
2020 року у зв'язку з епідемією коронавірусу всі заходи в межах "КиївПрайду" провели в режимі онлайн.
Київські поліцейські і нацгвардійці перейшли на посилений режим несення служби у зв'язку із запланованим на 19 вересня Маршем рівності в Києві.