Мінекономрозвитку України пропонує скасувати обов'язкову "прописку" в паспортах і запровадити онлайн-реєстрацію місця проживання
В офісі реформи адмінпослуг при Мінекономрозвитку України планують перевіряти, чи проживають українці за місцем прописки, але очікують, що частота перевірок не буде перевищувати 0,32% від кількості реєстрацій.
У Міністерстві економічного розвитку пропонують скасувати відмітку про прописку в паспорті і перевіряти, чи проживають громадяни за місцем реєстрації. Нову редакцію проекту закону "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" підготувала експертна група на чолі з офісом реформи адміністративних послуг, повідомила прес-служба міністерства.
У відомстві підкреслили, що документ є ініціативою експертної групи, а не урядовим законопроектом.
Автори законопроекту очікують, що він спростить взаємодію громадян з органами державної влади.
В офісі реформи адмінпослуг пропонують подавати для реєстрації місця проживання лише декларацію. Зараз для одержання прописки потрібно чотири–п'ять документів і довідок, зазначили в Мінекономрозвитку. Декларацію можна подати як особисто, так і онлайн. Водночас відмітку в паспорті про реєстрацію пропонують зробити необов'язковою і вносити тільки за бажанням громадян.
У Мінекономіки запевняють, що проект закону не передбачає штрафу за проживання не за місцем реєстрації. Штрафувати на 1700 грн будуть громадян, які надаватимуть неправдиві відомості під час спроби зареєструватися там, де вони фактично не живуть.
Штраф у розмірі 340–850 грн також передбачено за проживання без реєстрації протягом більше як 90 календарних днів.
"Оскільки офіс реформи адміністративних послуг пропонує ввести декларативний принцип реєстрації за місцем проживання, проект закону передбачає низку випадків, коли органи реєстрації можуть перевіряти відповідність задекларованого та фактичного місця проживання. Очікується, що частота перевірок не перевищуватиме 0,32% від кількості реєстрацій", – розповіли в міністерстві.
В офісі реформи адмінпослуг закликали громадськість долучитися до обговорення проекту закону.